logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Мережа йога-центрів "Yoga If School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресами: вул.Зв'язкова, 6 та вул.Стуса, 35а.  
Остеопороз: проблема, яка стосується майже всіх, коли приходить час. Що робити?

Втрата кісткової маси є серйозною проблемою і заслуговує окремої уваги. І чоловіки, і жінки набирають максимум кісткової маси у віці близько 30 років, після чого запаси міцності вже не поповнюються, а тільки витрачаються, і треба дбати про збереження того, що є.
 
Особливо актуальне це питання для жінок середнього віку – протягом 5-7 років після менопаузи жінка може втратити до 20 % своєї кісткової маси. Остеопороз – це хвороба, яка, як здається в молодості, ніколи тебе не торкнеться, але коли досягаєш певного віку, виявляєш, що нею страждають майже всі.
 
Кістки складаються з живої тканини. В організмі постійно відбуваються процеси деструкції і нарощування нової кісткової тканини, які зачіпають кісткову масу або щільність скелета.
 
Щоб опора вашого тіла залишалася здоровою, потрібно підтримувати баланс процесів руйнування і кісткоутворення, тому що коли кісткова тканина не встигає відновлюватися, виникає остеопороз - погіршення «якості» складових нашого скелета (крихкість, підвищений ризик переломів).
 
Є чинники зниження ризику, які ви можете взяти під свій контроль, в тому числі правильні харчові звички і виконання фізичних вправ. Дослідження показують, що ви можете уповільнити процеси «слабшання» кісток, або навіть повернути їх назад, але це вимагає деяких зусиль і часу. Йога і рослинна дієта можуть стати вашими союзниками.
 
Будівельники скелета
 
Багато з асан йоги – це вправи на утримання ваги тіла. Опір гравітації є помірним стресом для кісток, який сприяє посиленню регенерації кісткової тканини. Таким чином, в цьому йога нічим не відрізняється від бігу, ходьби або гри в теніс.
Але на відміну від деяких інших видів спорту, основою яких є робота з власною вагою, йога не шкодить хрящам і береже суглоби. Вона розтягує м'язи, створюючи тиск на кістки – це відмінне «тренування» їх міцності.
 
Розглянемо, наприклад, Virabhadrasana I і Virabhadrasana II (Пози Воїна I і II). В обох асанах вага тіла припадає на ноги. Але згинаючи переднє коліно під кутом 90 градусів, ви не просто переносите всю вагу на передню ногу, ви збільшуєте тиск на стегнову кістку.
   
У  Позі Воїна II ви також даєте додаткове навантаження на плечовий суглоб, витягнувши руки в сторони.
 
Продовження буде…