logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Мережа йога-центрів "Yoga If School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресами: вул.Зв'язкова, 6 та вул.Стуса, 35а.  
Звільнення від заздрості

Виявляється, що говорити про когось погано нас змушує почуття власної неповноцінності. Комусь вдається бути цінним фахівцем, улюбленою половиною, хорошим батьком (матір’ю) і обдарованою людиною з безліччю хобі одночасно...а вам ні.
 
І навіть якщо це ваш родич, хороший приятель або близький друг, якась частина всередині протестує: «Це не справедливо». Ми любимо покритикувати багатьох своїх знайомих за їх поведінку, характер і взагалі ставлення до життя, і навіть не замислюємося, що в більшості випадків нами керує заздрість.
 
У затишних куточках людської психіки, де поховані емоції визрівають і перетворюються, щоб проявитися в несподіваний момент, заздрість часто живе і розростається під чужими масками, вириваючись у вигляді критичних зауважень, винуватої зловтіхи з чужих проблем чи прихованого саботажу чиїхось хороших починань.
 
Іноді заздрість настільки добре ховається, що ми самі не в змозі викрити її. Ми просто вважаємо, що певні люди дратують нас або примушують відчувати себе невдахами. Наприклад, спілкуючись з кимось із знайомих, ви постійно відчуваєте незрозумілу досаду. Подумайте, чи не заздрість це? Людина має гарну вдачу і щаслива, і тому вам неприємна така компанія?
 
Заздрість важко виявити, важко визнати. Таким чином, ми часто дозволяємо їй тліти, не звертаючи на неї належної уваги, поки це не закінчується зіпсованими стосунками з хорошими людьми. Заздрість можна порівняти з хробаком, який потихеньку зсередини псує дружні, професійні та родинні стосунки. Безсумнівно, заздрість приносить страждання.
 
До того ж, заздрість – це завжди «неправильне» почуття. Гнів має і позитивну сторону – як, наприклад, богиня Калі, яка є символом руйнування, але руйнує також сумніви, двуликість і страх. Бажання володіти багатьма матеріальними цінностями можна також інтерпретувати як апетит до життя. Але заздрість – це емоція того, хто програв. Особливо соромно визнати її, якщо ви цікавитеся йогою і східними вченнями, адже всі навколо (та й ви самі) очікують від вас більше «святості», ніж від інших людей.
 
Саме тому, що ми хочемо приховати це почуття, особливо важко мати з ним справу. Якщо ви збираєтеся працювати з вашими власними проблемами, ви повинні спочатку визнати, що вони у вас є.
 
Заздрість так часто виглядає як щось інше – образа, наприклад, або почуття незадоволеності своїм власним життям. Для багатьох людей, заздрість просто зливається із загальним відчуттям себе «недостатньо хорошим».
 
Що робити
 
Працювати над заздрістю потрібно. Наприклад, намагайтеся замінити руйнівні думки на позитивні. Складіть список речей, за які ви повинні бути вдячні долі. Вам доведеться усвідомити, що люди, яким ви заздрите, володіють бажаними для вас якостями, або змогли реалізувати потенціал, який, як вам здається, є у вас теж, але ви його реалізувати поки не зуміли.
 
Особливо нас обурюють успіхи і хороші якості наших однолітків. Ті, кому ви заздрите – це в більшості випадків, такі ж люди, чиї недоліки ви бачите так само ясно, як і свої власні, тому ви відчуваєте, що якщо вони змогли реалізувати свої таланти і домогтися успіху, то і ви повинні були б.
 
Звільнення
 
Заздрість, як і будь-яке почуття, «проживши» з вами деякий час може так глибоко вкоренитися, що заздрити буквально входить в звичку. Тоді заздрість проявляється як налаштування за замовчуванням – відразу активізується, коли ви бачите когось, хто володіє необхідними «параметрами».
 
Так як заздрість корениться в почутті відсутності або дефіциту, кращою протиотрутою стануть практики, які активують власні почуття природного достатку. Кожен раз, піймавши себе на заздрості, запитайте себе, що саме вам так подобається в іншій людині.
 
Один з класичних методів тренування розуму Йога Сутри Патанджалі говорить: «Культивуйте почуття дружелюбності до щасливих».
 
Припустимо, ви б хотіли бути таким же дотепним, як ваш знайомий. Уявіть собі цю людину і побажайте йому, щоб ця якість проявилася в ньому ще повніше. Перерахуйте деякі з власних бажань: любов, цікава робота, визнання, оволодіння яким-небудь навиком, гарний будинок або, нарешті, модні чоботи. І подумки запропонуйте це людині, якій ви позаздрили.
 
Ця практика працює на декількох рівнях. По-перше, ви відчуваєте себе добре в даний момент, знищуючи неприємний осад, який створює заздрість. По-друге, ви покращуєте своє ставлення до людини, що викликає заздрість. Третій ефект важче довести. Але багато людей, які практикують цю практику, помічають, що деякі з подарунків, які вони побажали іншим, починають з'являтися в їх власному житті. Це ілюстрація кармічного закону, що стверджує, що ми отримуємо назад те, що віддаємо.