logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Не зациклюйтеся на результаті

…Продовження статті

Це, мабуть, найбільш радикальне, містичне, і в кінцевому підсумку, звільняюче вчення про йогу роботи. «Тому не прагніть вкладати всю душу тільки в результат ваших дій». Але як можливо робити щось з повною віддачею, і при цьому не відчувати залежність від результатів?

По-перше, ви ніколи не знаєте, як все вийде. Коли ви робите роботу заради самої роботи, а не для бажаного результату, ви набагато рідше страждаєте від неспокою через те, що ж вийде в результаті. По-друге, коли ви занадто стурбовані успіхом або провалом, ви запускаєте всі негативні аспекти людського его. Страх зазнати невдачі може привести вас до неправильних рішень або навіть паралізувати можливість діяти ефективно.

Спробуйте знайти грань, з'ясувати для себе різницю між відсутністю нав'язливої зацікавленості в плодах своїх дій і недбалим або млявим ставленням до виконуваної роботи. Намагайтеся навчитися поступово, крок за кроком, відпускати свою прихильність до результатів, не перетворюючись на фаталіста або песиміста.

Робота повинна бути служінням іншим

«Думайте про себе, як про слугу, а про оточуючих - як про тих, кому ви служите» (Бхагавад Гіта, вірші 18-65)

Для людини, яка живе в суспільстві споживання, навчитися трудитися в якості служби іншим не просто. Служіння означає робити щось не лише для вашої ж користі чи самоповаги, а заради того, щоб бути корисним.

Це швидкий шлях до духовного зростання. Коли ви відчуваєте себе недооціненим, незадоволеним або нудьгуючим на роботі, перехід внутрішнього ставлення від «Що я не отримую?» до «Що я можу дати?» може миттєво підняти настрій. Справжнє служіння - це прагнення своїми діями покращити світ навколо.

Але неможливо віддаватися служінню іншим по-справжньому, не піклуючись про власні потреби. Подумайте про те, що потрібно вам для того, щоб бути максимально корисним. Це може бути що завгодно: від більшої кількості вільного часу до можливості отримати допомогу, коли це потрібно.

Робота - це підношення, жертва

«Той, хто робить роботу, віддаючи її Абсолюту і відмовляючись від прихильності, вільний від помилок» (Бхагават Гіта 5-11)

Останній принцип, який Крішна проповідує Арджуні у своєму великому дискурсі про йогу дії, є наступним кроком після служіння. Все, що ви робите, має сприйматися як підношення загальному добру, тоді сама робота буде шляхом до звільнення.

Перетворення роботи в підношення означає появу відданості у вашому ставленні. Ваша відданість не повинна бути спрямована на конкретне божество, сутність. Це може бути побажання благополуччя для всієї планети чи прихильність до істини.

Важливо те, що ви привносите молитовне почуття у ваші дії і наповнюєте їх значимістю, яка виходить далеко за рамки власного «я». Це може зробити навіть найпростішу задачу вартою якісного виконання. Починаючи будь-яку справу (або новий день на роботі) можна про себе проговорити установку «Я віддаю цей день з проханням, щоб мої дії пішли на користь усім істотам», або «Я виконую цю задачу як дань моїй вірі в Бога», або «Я роблю це в ім'я здоров'я мого хворого друга »і т.д.

Це ключ до того, щоб не вимагати обов'язкової нагороди за будь-які свої зусилля, це як об'їзд небезпечної ділянки на дорозі - ви можете обійти егоїстичну необхідність вимагати винагороду за те, що ви робите.

На більш високому рівні, жертвуючи свою працю, ви створюєте всередині себе відчуття зв'язку з чимось більшим; все, що ви робите, починає здаватися набагато більш значущим.

Що б ви не робили, щось «важливе» або «неважливе» - будь-яка праця може бути підношенням. І, пропонуючи свою роботу, свою практику і навіть свої дрібні побутові дії на зразок застилання ліжка або миття посуду, ви поєднуєте себе із Всесвітом, і робота стає йогою -природним шляхом до всезагального єднання.