logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Мережа йога-центрів "Yoga If School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресами: вул.Зв'язкова, 6 та вул.Стуса, 35а.  
Як підвищити імунітет за допомогою інверсій

Практика, яка включає різноманітні підтримки та перевернуті пози, посилює циркуляцію лімфи, яка бореться з бактеріями і вірусами, що проникли в організм.

На відміну від крові, яка рухається в результаті роботи серця, лімфатична рідина рухається від м'язових скорочень. Фізичні навантаження, такі, як дає йога – це ключовий фактор для підтримки нормального лімфообігу.

На рух лімфи також впливає сила земного тяжіння, тож кожен раз, коли Ваша голова опиняється нижче серця – наприклад, в Uttanasana (нахил вперед стоячи) і Sarvangasana (стійка на плечах) – лімфа інтенсивніше омиває органи дихання, звідки бактерії часто потрапляють в організм.

Коли Ви повертаєтеся у вертикальне положення, тяжіння знову переганяє її назад, а попутно вона проходить лімфатичні вузли для чищення.

Як посилити лімфоток в позах йоги

У кожній позі рекомендується підкладати під голову предмет для підтримки, щоб дозволити шиї, горлу і язику повністю розслабитися – таким чином, лімфа вільно буде протікати в районі носа і горла. Тримайте кожну позу протягом двох-п'яти хвилин, глибоко дихаючи діафрагмою весь час.

Не чекайте перших ознак нежитю, щоб випробувати практику – використовуйте цю послідовність, щоб підтримати свій імунітет протягом всієї зими і не допускати хвороб. Перед тим, як почати

Дихайте: сядьте в зручне сидяче положення, заплющіть очі і дихайте, зосередивши увагу на подовженні тривалості вдиху і видиху протягом довгого часу. Уявіть, як розслабляються і розм'якшуються шкіра навколо горла, щелепи і рот.

Привітання: виконайте від 3 до 5 підходів комплексу Привітання Сонцю (Сурья Намаскар).

Отже, приступаємо до практики:

1 Balasana (Поза дитини), з підтримкою

Почніть сидячи на ваших ногах, коліна розведені, а великі пальці ніг торкаються. Закривши очі, складіть тулуб вперед, поклавши лоб на підлогу або підставку (болстер, складену ковдру або блок), щоб голова і шия могли краще розслабитися. Помістіть руки на підлозі перед собою, зігнувши їх в ліктях.

2 Adho Mukha Svanasana (Поза собаки мордою вниз), з опорою голови

Завершуючи Баласану, упріться руками в підлогу, підніміть стегна вгору і відведіть назад – займіть позицію Adho Mukha Svanasana. Покладіть голову лобом на підставку.

3 Prasarita Padottanasana (Нахил вперед з широко розставленими ногами)

З Adho Mukha Svanasana поступово розводьте ноги в сторони, поки вони не опиняться на одній ширині з руками. Зберігаючи спину прямою, підійміть корпус у вертикальне положення. Більше розведіть ноги, на відстань приблизно 1 метр одна від одної, і зігніться вперед, поклавши голову на підлогу або на підставку. Покладіть руки на підлогу між ніг.

4 Uttanasana (Нахил вперед стоячи) з підтримкою

З Prasarita Padottanasana покладіть руки на стегна і, зберігаючи прямою спину, підніміться в положення стоячи. Переставте ноги на ширину плечей і на видиху зігніться вперед, поклавши голову на підставку. Обхопіть ззаду ноги руками за п'яти, акуратно притягаючи тулуб до ніг.

5 Sirsasana (Стойка на голові)

Якщо Ви ніколи раніше не пробували виконати стійку на голові, робіть це тільки за допомогою досвідченого викладача. Відпустіть Uttanasana і зійдіть на руки і коліна. Схрестіть пальці і покладіть передпліччя на підлогу. Притисніть підборіддя і покладіть потилицю в чашу, сформовану Вашими долонями. Випряміть ноги, обіпріться на верхівку голови. Підніміть ноги над головою вертикально. Вийшовши з пози, відпочиньте в Balasana.

6 Сарвангасана (Стійка на плечах), з підтримкою

Ляжте на спину, плечі укладіть на складену одну або кілька ковдр. Плечі спираються на ковдру, а голова (але не Ваша шия!), лежить на підлозі. Підніміть ноги вертикально вгору до перпендикулярного підлозі положення, підтримуючи спину приблизно посередині руками. При цьому руки від ліктів до плечей повинні лежати паралельно.

7 Halasana (Поза плуга), з підтримкою

З Sarvangasana, опустіть ноги назад за голову до тих пір, поки пальці ніг не торкнуться підлоги (носки при цьому натягнуті на себе). Зчепіть пальці рук за спиною, випряміть руки, і з зусиллям притисніть їх до підлоги. Для виходу з пози роз'єднаєте руки і повільно опустіть таз назад, при цьому тримайте рівновагу руками.

8 Setu Bandha Sarvangasana (Поза моста), з опорою

Ляжте на спину, коліна зігнуті, стопи впираються в підлогу. Підніміть стегна вгору і розмістіть спеціальний блок для підтримки (довгої гранню вгору) під крижами. Обіпріться на плечі і підійміть тулуб вгору, розправляючи ще й грудну клітку.

9 Siddhasana (Поза адепта)

Сядьте в зручне положення зі схрещеними ногами на краю однієї або декількох згорнутих ковдр, переконавшись, що Ваші коліна нижче, ніж верхня частина тазу. Покладіть руки на коліна долонями вниз. Розправте грудну клітку і спину, щоб натягнулися бічні м'язи. Під пахвами повинен залишатися простір, так, ніби у Вас під кожною рукою знаходиться невелика повітряна куля. Дихання повне, зосередивши увагу на вдиху.