logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Мережа йога-центрів "Yoga If School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресами: вул.Зв'язкова, 6 та вул.Стуса, 35а.  
Цікаво про йогу

 
 
 
Розвиток йоги відбувався в кілька етапів. Зародившись в глибокій давнині, філософія йогів формувалася та вдосконалювалася під впливом багатьох змін і випробувань, з якими стикався світ за цей час.
 
Але тисячоліття історії не «зістарили» йогу, а відшліфували настільки, щоб людина з будь-якої релігії, будь-якої системи переконань і з будь-якими можливостями могла знайти тут те, що необхідно саме їй.
 
Сьогодні йога переживає другу молодість - все більше людей, мимохідь звернувши на неї увагу у метушні щоденних справ... залишається з йогою назавжди.
 
Не робіть висновків про те, якою йога була і якою сьогодні стала, виходячи з нижчевикладеного - це всього лише цікаві (але правдиві) факти, які допоможуть Вам в разі потреби цікаво розказати друзям, чому Ви для себе обрали йогу.
 
Вважається, що йога, яка зародилась в Індії майже 26 000 років назад, найбільш активно розвивалася в період «Сат Юга» («Sat Yuga»), також відомий як Золотий вік. Цей час в історії згодом отримав славу «благословенного періоду вічного миру», який породив багатьох шукачів Вічної Істини. Можливо, тому і сьогодні йога асоціюється з мудрецями та відлюдниками.
 
Налічується більш ніж 100 різних шкіл йоги, включаючи Хатха-йогу, Раджа-йогу («королівська йога»), Джнана йогу («шлях пізнання»), Бхакті-йогу, Карма-йогу («дисципліна дії»), і Бікрам йогу. Хоча кожна школа відрізняється практиками, мета у них спільна: досягнення стану чистого блаженства і єдності із Всесвітом.
 
Хатха-йога - найпопулярніший із видів йоги, що практикуються в Західній культурі. «Ha» означає «сонце», «tha» - «місяць», втілюючи прагнення хатха-йоги об'єднати дві взаємодоповнюючі сили.
 
Чоловіка, який практикує йогу, прийнято називаюти йогі (yogi), а жінку - йогіні (yogini). Термін «yogini», застосовується також до представниць жіночої статі в деяких школах тантри, і відноситься до кожного з 64 жіночих божеств, як джерела творчої енергії Всесвіту.
 
У Книзі рекордів Гіннеса значиться, що на даний момент 85-річна Бетті Кальман з Австралії є найстарішим викладачем йоги в світі. Тим не менше, 90-річна Гледіс Морріс з Ройтона, Олдхем, подає на розгляд у відповідальний комітет свою кандидатуру.
 
А 8-річна Шруті Пандей відома, як наймолодший йога-тренер в світі. Це звання вона отримала у віці шести років, і ось уже два роки викладає асани дорослим на півночі Індії.
 
Головна відмінність йоги від пілатесу - спрямованість йоги на гармонію душі і тіла, яка допомагає людині приборкати і підпорядкувати власний розум. Пілатес же являє собою серію вправ, спрямованих на зміцнення м'язів тіла.
 
Виявляється, йога може посилити оргазм. Коли людина відчуває пік сексуального задоволення, відбувається миттєвий контакт м'язів тазового дна, які зазвичай не доторкаються. В йозі м'язи тазового дна називаються «мула бандха» (moola bandha) і постійно задіюються в ході практики. Заняття йогою зміцнюють їх і дають ефект, який можна порівняти з таким від тренувань по системі Кегеля.
 
Вегетаріанство є традиційним супутником йоги не тільки через обітницю неспричинення шкоди, а тому, що м'ясо - це, в розумінні йогів, «мертва їжа», в якій немає життєвої сили. Практика йоги спрямована для збільшення Вашої прани (життєвої сили), а м'ясо в цьому - поганий помічник.
 
Більше 300 млн. людей у світі практикують йогу (35% з них - новачки). Особливо «хворіють» нею в Америці - там йогою постійно або зрідка займається близько 21 млн. чоловік (72,2% - жінки), а ще 18,3 млн. цікавить ця тема. При цьому відсоток людей, що практикують йогу, зростає в середньому на 20-25% щорічно.
 
Не так давно з'явилася «Дога» - один з видів йоги, який люди практикують, щоб досягти гармонії зі своїми домашніми улюбленцями. Корінням «дога» виходить з Нью-Йорка, де в 2002 році Сюзі Тейтельман відкрила «Йогу для собак».
Google

25.10.2012 13:25  (Цікаво про йогу)