logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Міфи про чоловічу йогу

Пропонуємо вашій увазі дещо провокативну, та дотепну і корисну статтю Тоні Парсонса про чоловічий погляд на йогу з надією, що вона стане для вас своєрідною мотивацією =)
 
 
 
Мужикові важко почати займатися йогою. Боксом, бойовими мистецтвами, ще чимось, де можна регулярно одержувати по морді, - це будь ласка.
 
 
Не кожен наважиться постійно підставлятися під кулаки, але багато йдуть - просто тому, що всі ці заняття дозволяють нам і далі обживати тестостеронову, смачно пахнучу потом зону чоловічого комфорту. Йога ж навпаки - хапає за шкірку і вишвирює з цієї зони.
Образ йоги в чоловічій масовій свідомості виглядає так: ряди різнорозмірних жінок в лосинах, що приймають дурні пози під заколисливий нью-ейдж. Але послухайте - чоловіки теж можуть займатися йогою. Можуть - і повинні, бо вона змінить ваше життя.
 
 
Перш ніж віддатися оздоровчому пориву, чоловік повинен подолати безглуздий комплекс «не хочу пластатися догори сракою, і весь цей псевдобуддізм мені теж не здався». У поєднанні з вищезгаданою сценкою із зігнутими фемінами в лосинах (хоч і дуже привабливими, скажу я вам!) це шкідливе самонавіювання діє на нас, як дихлофос на таргана. Валимо звідси, це для баб. Але ті сміливці, які вирішують відкинути ганебні страхи, назавжди закохуються в йогу і потім не уявляють, як обходилися без неї раніше.
Навіть якщо ви півжиття провели в спортзалах та інших додзьо, навіть якщо вже 20 років граєте за Manchester United - а адже саме Райан Гіггз став головним пропагандистом йоги у Великобританії, - йога стане для вас одкровенням. Гіггз любить повторювати, що всі форми фітнесу - качалка, біг, велосипед - зміцнюють якусь один ділянку вашого тіла. Йога зміцнює все відразу. Після свого першого заняття Райан прийшов додому, вирубався і проспав 3 години.
 
 
Йога здається ненав'язливою, але це аж ніяк не расслабуха; в ній немає змагального гону, але вона вимагає чималих зусиль.
Професіонали з NFL, NBA і NHL зуміли продовжити свої кар'єри завдяки йозі. Коротше, це вам не зумба з пілатесом.
 
 
 
Отже, справжні мужики можуть робити це. Навіщо? ТОМУ, що йога вправляє мізки, робить тіло більш гнучким, розправляється з великими і дрібними болячками, з якими ви планували жити до кінця днів.
 
Звучить як реклама про чудо-панацею? А йога і є панацея - найпростіші універсальні ліки. Чому вона досі не стала новою чоловічою епідемією? Та тому, що в житті чоловіка спершу має статися щось екстраординарне - момент ікс, який штовхне нас у її обійми. Недарма інші селебріті-адепти на кшталт Коліна Фаррелла або Рассела Бренда - суцільні зав'язавші алкаші та бузотери, обпалені турбінним диханням фортуни, що повернулися з своїх прогулянок по лезу бритви - і стали на килимки для йоги.
Ми вважаємо себе вічними. Наші товариші по службі-товариші по чарці давно запливають жиром, відрощуючи черево на сімейних харчах і стрімко перетворюючись на карикатури на самих себе.
 
Але ми-то ще тримаємося, нас-то життя пощадило; гордість, марнославство, адреналінова залежність, бажання залишатися вічним завжди - все це жене нас в спортзал, на футбольне поле, у хокейну коробку, в сідло вірного велосипеда, на гравій у районний парк.
Тримати себе у формі, спостерігаючи, як інші розповзаються по швах, - це круто.
 
Намотайте енну кількість кіл на доріжці або потягайте з моє - мимоволі почнете вважати себе залізним. Потім почуєте клацання - і хрясь. Зламаєтеся. Це може трапитися де завгодно - в ранковій багнюці на футбольній галявині, на гірськолижному курорті, в парку. Зламається щось, що здавалося непорушним. Слідом прийде розуміння того, що безсмертя - самообман. У цю мить йога відкриє для вас свої двері.
 
DVD, випущений чинним 40-річним футболістом Райаном Гіггзом, - Giggs Fitness: Strength & Conditioning, Inspired By Yoga вказує головний мотиваційний мотор - бажання повернути вкрадене часом: рухливість юності, жвавість мускулів, швидкість регенерації. Гіггз відразу дає зрозуміти, що йога - аж ніяк не хобі для ніженок:
 
"БІЛЬШІСТЬ ВВАЖАЄ, ЩО ЙОГА НА КШТАЛТ МЕДИТАЦІЇ - ТИХИЙ ЗАКОЛИСЛИВИЙ ДРЕЙФ. ЦЕ ПОВНА НІСЕНІТНИЦЯ.
ЙОГА - НАЙВАЖЧИЙ НАБІР ВПРАВ, ЯКИЙ МЕНІ КОЛИ-НЕБУДЬ ДОВОДИЛОСЯ ВИКОНУВАТИ. ТРЕБА ЗАДІЯТИ УВЕСЬ МАСИВ «СПЛЯЧОЇ» МУСКУЛЬНОЇ МАСИ".
 
 
У свої сорок Гіггз, раніше втомлений від постійних проблем з литковим м'язом, продовжує обводити захисників на полі і виглядає як пацан; до самої своєї смерті в 91 рік Скаравеллі стояла на голові і скручувалась в рогалик.
 
 
 
У «Привітанні сонця» покійний Апа Пант пише: «Йога - система знань, яка прагне об'єднати в єдине ціле тіло і дух. Дисципліна йоги - канал зв'язку індивіда з Богом». Раніше спірітуальний аспект бентежив мене навіть більшою мірою, ніж наївне припущення, що я навчуся гнутися, як очерет. Гіггз напевно не читав книг Апи Панта. І це не важливо. Головне, що йога у кожного своя. Для одного вона - позбавлення від болю, для іншого - снодійне, для третього - місток до Бога. Яка вже тут гімнастика для баб.
 
 Фізичними вправами займаються за трьома чітко віковими причинами. Спершу - просто скаженіють на вулиці. Потім - для фітнесу, щоб вичавити з даного тобі Богом єства максимум. Нарешті, щоб не здохнути раніше терміну. Йога включає в себе всі три причини. У відчутті того, як розв'язуються мускули, як з них спадає пелена втоми, є щось від підсвідомої дитячої радості. Після йоги легше займатися фітнесом - бігати, качатися, ганяти на велосипеді. Йога подбає, щоб ви жили довше.
 
 Спостерігаючи одного ранку за дівчатами, які просто неба виконували сурья намаскар, я почав мріяти, як всі хлопці Землі разом відкриють для себе цілющу силу йоги, як вони приведуть свої замордованій гонитвою за мужністю тіла в палац щастя і здоров'я, як вони покладуть край стражданням душі і тіла, взявши на озброєння нехитру дюжину вправ, які безвідмовно працюють вже протягом п'яти тисяч років. Ага, розбіглися...

автор Тоні Парсонс - британський журналіст, письменник, колумніст.