logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Аюрведа дня і ночі

Якщо ранкове пробудження нагадує вам нерівну битву, обід застає вас в розбитому стані, а занепокоєння і напруга не дозволяють заснути ввечері, можливо, пора « перезавантажити» свій внутрішній годинник.
 
Згідно з принципами аюрведи, ключем до хорошого здоров'я і самопочуття є життя в гармонії з природними циклами. Тобто в ідеалі ми повинні вставати і лягати разом із сонцем. Спробувати підпорядкувати своє життя природним ритмам можна за допомогою комплексу практик для ранку і вечора, які відомі як діначарья. Ця концепція має на меті дати вам запас спокою, зосередженості і енергії на весь день, щоб легко справлятися з усіма запланованими справами.
 
Щоб вилікуватися від хронічного випадання з ритму життя, ранкові процедури повинні бути спрямовані на очищення та активізацію, а вечірні – на заспокоєння і позбавлення від напруги.
 
Виберіть собі для початку один або два з цих методів і через тиждень проаналізуйте своє самопочуття. Потім додайте ще кілька практик – через час вони увійдуть у звичку і стануть обов'язковою частиною вашого повсякденного графіка.
 
Поради для ранку
 
1. Підйом
 
Згідно з аюрведою, в досвітні години переважає енергія легкої Вата-доші, і це оптимальний час, щоб найбільш безболісно встати з ліжка. Пробудження до сходу сонця наповнює вас енергією на весь день. Якщо ж ви прокидаєтеся, коли сонце вже високо над горизонтом (час переважання важкої Капхи) - швидше за все, почуття млявості вам не уникнути.
 
2. Водні процедури
 
Щоб позбутися від мікробів, пилу та інших чужорідних компонентів в дихальних шляхах, спробуйте джала неті – техніку очищення носа за допомогою теплої води і спеціального чайничка (неті под). Джала неті – це хороший пролог до ранкової пранаями або медитації. За традицією йоги, ця практика вирівнює дихання обома ніздрями і врівноважує іда та пінгала наді – два енергетичних канали, через які пролягає шлях для внутрішнього дослідження.
 
Робиться це так: налийте чашку теплої води в неті под, розчиніть в ній 1/4 чайної ложки солі. Вставте носик в ліву ніздрю і потроху вливайте воду, над раковиною нахиливши голову трохи вправо, щоб вода витікала вже з правої ніздрі. Повторіть з іншого боку.
 
3. Очищення язика
 
Аюрведа також рекомендує таку практику, як очищення язика, щоб видаляти токсичний наліт, який може стати причиною багатьох хвороб. Для цього використовується спеціальний скребок для язика, яким проводять кілька разів по поверхні язика у напрямку від кореня до зубів. Проводити процедуру краще перед чищенням зубів, щоб стимулювати травлення і «попередити» тіло про наближення часу сніданку.
 
4. Ковток води
 
Перед тим, як чистити зуби, їсти або пити каву, випийте склянку води з соком половини лимона, дрібкою солі і ½ чайної ложки меду. Цей напій очищає нирки, шлунково-кишковий тракт і стимулює агні (травний вогонь), готуючи організм до сприйняття їжі.
 
Далі буде...