logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Аюрведа дня і ночі (Частина 2)

Продовження
 
Поради для вечора
 
1. Приглушене світло
 
У вечірній час, коли ви закінчили всі справи, змініть яскраве світло на більш приглушене, щоб дати сигнал тілу й свідомості, що активний день підійшов до кінця. Також рекомендується приблизно за годину до сну вимикати всі електронні пристрої, телевізор, комп'ютер і т.д. – цей час краще витратити на спокійне спілкування з близькими або на читання.
 
2. Правильний настрій
 
Якщо ви відчуваєте, що за день нервова система перезбуджена – з настанням ночі допоможіть їй розслабитися: для цього можна запалити арома паличку або аромалампу з запахами сандалу, ванілі. Як варіант – ванна з аромамаслами. Якщо ми повторюємо цю процедуру щодня, ми формуємо в мозку прив'язку аромату до певного стану, що дозволяє потім легше налаштовуватися на потрібний нам настрій, в тому числі, на релакс.
 
3. Заспокоєння через дотик
 
Є кілька аюрведичних точок для натискання (так звані марма-точки) на стопі, які відповідають за різні органи і частини нашого тіла. Проводячи масаж ніг, ви можете привести весь організм в стан розслаблення протягом декількох хвилин.
Вимийте і висушіть ноги. Зігрійте трохи кунжутного масла холодного віджиму і масажуйте підошви від п'яти до носка круговими рухами. Повторіть з верхньою частиною стопи. Далі масажуйте щиколотки і бічні сторони. Не пропускайте зони між пальцями, а також ретельно промасажуйте по черзі кожен палець. Після одягніть чисті бавовняні шкарпетки і лягайте спати.
 
4. Молоко перед сном
 
Перед сном нагрійте чашку кип'яченого незбираного молока. Додайте щіпку меленого кардамону, мускатного горіха (прянощі, які згідно з аюрведою сприяють засинанню) і корицю (щоб допомогти травленню). Трохи остудіть напій і додайте мед за смаком. Тепле незбиране молоко вважається в аюрведі хорошим засобом від безсоння. Не любите або не переносите молоко? Випийте чай з ромашки, валеріани або меліси.
5. Спокійне дихання
 
Щоб заспокоїтися перед сном або вечірньою медитацією, витратьте декілька хвилин на те, щоб зайнятися наді шодхана (тобто почергове дихання кожною ніздрею). Ця очищаюча практика дихання заспокоює нервову систему і, на більш тонкому рівні, відкриває і врівноважує сушумна наді, енергетичний канал, який заспокоює і стабілізує свідомість.
Підніміть праву руку на рівень рота долонею до обличчя, щоб великий і безіменний пальці опинились над правою і лівою ніздрями відповідно. Великим пальцем прикрийте праву ніздрю, перекривши потік повітря. Вдихніть через ліву ніздрю, а потім закрийте її безіменним пальцем і видихніть через праву ніздрю, піднявши великий палець. Вдихніть через праву ніздрю, знову закрийте її великим пальцем і зробіть видих через ліву ніздрю. Ця послідовність вважається одним повним циклом; спробуйте зробити від 5 до 10 таких дихальних циклів у положенні сидячи. Ця практика допоможе вам налаштуватися на перехід від активного стану в спокій.
 
Бажаємо вам навчитися максимально ефективно витрачати і зберігати свої запаси енергії, щоб завжди відчувати себе бадьоро і все встигати вчасно.