logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Аюрведичні секрети краси і гладка шкіра в домашніх умовах

Відчуття сухості і стягнутості, яке для багатьох є незмінним супутником протягом всієї зими – це проблема, яку можна спробувати вирішити за допомогою методів Аюрведи. Рецепти давньої індійської медицини викликають довіру хоча б тому, що базуються на комплексному підході, а не зосереджуються на усуненні лише місцевих симптомів, як більшість сучасних косметичних засобів.
 
Аюрведичні методи спрямовані на ліквідацію дисбалансів в організмі, які є глибинною причиною проблем зі шкірою.
 
Аюрведа виділяє три основних енергії життя: Вату, Пітту і Капху. Вата перекладається як "вітер" з санскриту, і їй притаманні такі якості як сухість, прохолода, мобільність, легкість, мінливість, поривчастість. Наприкінці осені і взимку ми частіше стикаються з дисбалансом Вати, ніж в будь-який інший час року.
 
Щоб заспокоїти подразнення і пом'якшити шкіру, потрібно дотримуватися двох аюрведичних принципів: «втихомирити» Вату і підсилити дію протилежних їй енергій і субстанцій. Таким чином, в холодну пору року ми повинні балувати себе поживними продуктами, косметичними засобами для догляду та лікувальння, які дають нам тепло і заспокоєння.
 
«Умаслення» душі і тіла
 
Тепле масло – це природний антагоніст Вати. Корисні рослинні масла здатні творити чудеса з сухою шкірою, але потрібно «дивитися в корінь». Слово, яке перекладається з санскриту як «змащення» - snehana - також означає і «любов, прихильність». Зовнішня сухість від Вати, як правило, приходить в комплексі з характерними для неї психічними станами як от неспокій і невпевненість.
 
Масляні масажі заспокоюють розум і балансують емоції, повертають сили, підтримуючи стабільний рівень енергії протягом дня, і дарують міцний відновлюючий сон вночі. Найбільш часто в Аюрведі для масажу використовується кунжутне масло.
 «Молочна» шкіра
 
Аюрведа також пропонує такий чудовий рецепт для порятунку сухої шкіри: додати кілька крапель лимонного соку або рожевої води до ложки «молочної плівки», яка утворюється на поверхні нагрітого цільного коров'ячого молока, коли воно остигає. Потім нанести суміш на шкіру і залишити від 30 хвилин до 2 годин, по мірі всмоктування додаючи новий шар, після чого змити. Цей спеціальний молочний крем відмінно живить і заспокоює шкіру.
 
Мигдальне сяйво
 
Ще одне просте засіб – мигдальний скраб, що містить жирні кислоти, які допомагають зберегти шкіру гладкою. (Не використовуйте гарячу воду, вона позбавляє шкіру її природного захисного жирового бар'єру). Зробити скраб легко: використовуйте кухонний комбайн або кавомолку, щоб подрібнити органічний мигдаль (сирий, чи не смажений!) в дрібний порошок. Зберігайте порошок в чистій скляній банці. Він буде зберігати свої властивості протягом приблизно трьох тижнів.
 
Коли ви будете готові використовувати його, візьміть чайну ложку на долоню, додайте трохи теплої води і змішайте пальцем, щоб вийшла паста. Нанесіть на обличчя, масажуючи ніжними круговими рухами для поліпшення циркуляції крові і видалення мертвих клітин шкіри. Потім змийте теплою водою і зволожите обличчя як звичайно.
 
Краса зсередини
 
Люди п'ють більше кави в зимовий період, а кофеїн є сечогінним засобом, що активно виводить воду з організму. Це має безпосередній вплив на нервову систему, пригнічуючи нормальну циркуляцію крові – дрібні капіляри шкіри розширюються і звужуються неприродно. Щоб шкіра виглядала і відчувала себе краще, протягом дня старайтесь пити теплу воду або молоко невеликими порціями замість напоїв з кофеїном.
 
Те, що ви їсте, також впливає на шкіру. Коли є сухість, людина повинна намагатися регулярно вживати теплі, вологі страви. Суха шкіра, як правило, добре реагує на велику кількість жирів. Аюрведа пропонує для цього додавати в їжу гхі (топлене масло).