logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Мережа йога-центрів "Yoga If School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресами: вул.Зв'язкова, 6 та вул.Стуса, 35а.  
Ментальна йога: чому важлива психологічна гнучкість

За переказами, більше 2000 років тому Сіддхартха Гаутама (тепер відомий як Будда) знайшов просвітлення під час медитації під деревом Бодхі. На шляху досягнення трансцендентності (вихід за грань звичайних можливостей), він пізнав життя, повне задоволень і розкоші, потураючи своїм бажанням. Далі він від усього відмовився і присвятив себе суворому аскетизму, обмежуючи себе в їжі і елементарних зручностях, щоб зрозуміти, чи є таке життя шляхом до просвітлення.
 
Зрештою, Будда знайшов просвітлення в «золотій середині» між крайнощами потурання плотським задоволенням і суворого мазохізму. Він визначив причину людських страждань як постійне прагнення до кращого у всьому. Будда вчив, що порятунок не приходить через досягнення цілей, а через позбавлення від прагнення до них в цілому і прийняття реальності (у тому числі страждання) як неминучого факту життя. Таке «свідоме» прийняття речей такими, як вони є, позитивними чи негативними, як і раніше, підтримується сьогодні сучасними буддистами і представниками інших релігій.
 
В наші дні наука, здається, також погоджується з цими ідеями, так як психологи зараз активно займаються дослідженням нової концепції ментального благополуччя людини, відомої як «психологічна гнучкість».
 
Ідея полягає в запереченні сліпого прагнення до того, що в сучасному світі вважається «хорошим» або «позитивним». Людина повинна використовувати весь спектр емоцій, який є в її розпорядженні (позитивні і негативні), щоб наблизити нас до тих понять і речей, які по-справжньому важливі для нас.
 
Сенс у тому, що ми навряд чи колись зможемо повністю позбутися всіх негативних почуттів (ми всього лише люди), але вони можуть служити нам, щоб допомогти вчитися, рости і захищати нас від небезпеки.
 
Психологічна гнучкість – це вміння використовувати правильні емоційні ресурси в потрібний час, щоб зробити своє життя таким, яким ми самі хотіли б його бачити.
 
Отже, що таке «ментальна йога»? Тобто, які вправи потрібно виконувати, щоб розвинути психологічну гнучкість? Дослідники пропонують тренувати емоційні м'язи через:
 
• Прийняття. Біль, сум, гнів, жаль – все це частина життя. Прийняття негативних емоцій і переживань, а не намагання їх контролювати, вважається більш здоровим підходом до подолання складнощів людського життя і створенню гарного фундаменту для більш обґрунтованих і зважених рішень.
 
• Допитливість. Прагнення зрозуміти дозволяє вивчити власні негативні реакції як би з боку і зробити висновки про свою поведінку. Допитливість активізує логіку та інгібує внутрішні емоційні реакції, що дозволяє вчитися ситуаціях, що з вами відбуваються, і визначити наступні кроки, які приведуть вас до мети.
 
• Вибір. Як тільки ваш розум звільняється від виснажливої боротьби з емоційними станами, легше зробити вибір у бік правильних дій або поведінки.
 
Якщо ви відчуваєте негативні думки і емоції, вони сигналізують вам про можливість стати емоційно більш гнучкими, вчитися (мудрість), і рости (зрілість). Вивчайте їх, але не судіть себе за те, що вони у вас з'являються. Запитайте себе, чим вони можуть бути вам корисні, і могли б інші думки чи емоції послужити вам таку ж службу.