logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Мережа йога-центрів "Yoga If School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресами: вул.Зв'язкова, 6 та вул.Стуса, 35а.  
Емоційні реакції під час занять йогою

Емоційні реакції під час занять йогою дуже поширені. Коли ми цілком віддаємося йозі через практику асан, ми робимо набагато більше, ніж просто тренуємо м'язи і зв'язки тіла.
 
На Заході до йоги частіше ставляться саме як до одного з видів фізичної активності, який добре задовольняє потреби людини в русі і допомагає підтримувати тіло в «робочому стані».
Для азіатів характерне інше розуміння процесів в організмі, яке ґрунтується на визнанні невіддільності тіла, розуму і емоцій.
Китайські лікарі наполягають, що наші емоції пов'язані з органами і тому впливають на здоров'я в цілому.
Індійські аюрведичні лікарі і йоги впевнені в існуванні потужного взаємозв'язку між душевним станом, диханням і тілом.
Отже, пережиті емоції накладають відбиток на наше фізичне здоров'я, впливають на баланс життєвої енергії та формування відчуття гармонії (або дисгармонії) у загальному стані людини.
 
Все, що проходить через нас – від їжі до життєвого досвіду – впливає на процеси формування та реформування в нашому тілі. Під час заняття йогою ми не тільки розтягуємо і зміцнюємо наші м'язи, органи, суглоби і кістки, ми вивільняємо заблоковану або застояну енергію – як фізичну, так і емоційну.
 
Енергія в тілі знаходиться в постійному русі, але через травми, невміння розслаблятися і з інших причин цей безперервний потік застоюється в деяких областях тіла. Якщо не відновити природний рух енергії і не заповнити дефіцит там, де її не вистачає, можна створити благодатний грунт для розвитку різних захворювань і закрити собі дорогу до пізнання більш широкої гами почуттів.
 
На додаток до фізичного і енергетичного впливу практики є ще ментальна сторона йоги: в процесі виконання асан ми не просто прагнемо до переміщення тіла строго певним чином, як у спорті, танцях чи художній гімнастиці.
 
Практикуючи йогу, ми маємо дорогоцінну можливість відчути себе в різних станах, не аналізуючи і не підлаштовуючись під чіткі критерії та зразки. Саме тому часто під час занять відбувається вивільнення емоційної енергії, яка, здавалося б, не має ніякого відношення до конкретної дії, виконуваної в даний момент часу.
 
Йога пропонує замість блокування емоцій прагнути усвідомлювати і приймати свої почуття по мірі їх появи під час вашої практики, намагайтеся звертати увагу на те, як та чи інша емоція впливає на ваш настрій і процеси в тілі.
 
Залежно від емоцій ви можете відчути зміну ритму дихання, стискання в животі або здавлювання в грудях. Ви також можете відчути хвилю ознобу по хребту, важкість в області серця зі сльозами на очах. Причиною цього є неусвідомлені думки, що спливають у свідомості. Немає нічого поганого в емоційній розрядки під час виконання поз йоги – це скоріше зцілення.