logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Мережа йога-центрів "Yoga If School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресами: вул.Зв'язкова, 6 та вул.Стуса, 35а.  
Йога-нідра

Нідра (або сон) – це відпочинок і спроба розслаблення розуму. Зазвичай люди не розстаються зі своїми стресами і проблемами навіть уві сні.
Йога-нідра – вище розслаблення, істинне вивільнення душі. Це потужна техніка, яка походить від традиції Тантра йоги під час якої в результаті зміни стану свідомості відбувається розслаблення, розширюються можливості уяви, практикуючий переміщується в область підсвідомого та над свідомого, допомагає досягти стану просвітлення та очистити карму. Йога нідра відповідає тій стадії сну, яка знаходиться на межі між періодом сну та активності. Часто її називають психологічним сном, глибокою релаксацією з внутрішньою свідомістю, коли на межі сну і активності відбувається спонтанний контакт зі сферою підсвідомого і без свідомого.
 
Людський розум постійно здійснює певну мозкову активність, аналізує, приймає рішення, мислить. Дана практика дає можливість збалансувати цей стан, через психофізичну релаксацію. Це стан, коли вся наша сутність вивільняється від напруження, включається наша підсвідомість, яка не здатна аналізувати та мислити.
 
Практика складається з трьох частин:
1. Пранаяма – контроль над власним диханням.
2. Дхарана- зосередження, концентрація.
3. Пратьяхара - відволікання почуттів від об'єктів на які вони спрямовані.
 
Вплив йога нідри на людський організм:
Найбільш очевидний ефект від практики - глибоке розслаблення нервової системи та зцілення тіла, дозволяючи йому відновитися від звичного, активного ритму життя. Йога нідра створює седативний ефект без використання хімічних препаратів. Практикуючий отримує можливість повністю контролювати свою свідомість. Будь-яка інформація, яка надходить до вас під час практики, засвоюється набагато ефективніше та швидше ніж у свідомому, звичному стані.
 
Нейро-психологічні фактори:
Різні центри в мозку контролюють та впливають на функціонування та стан фізичного тіла. Експериментальні дані визначили, що практикуючи йога нідру можливо стимулювати різні частини мозку шляхом фокусування на відповідній частині тіла. Таким чином вона стимулює заблоковані резерви організму.
Будь-яка інформація, яка надходить до вас під час практики, засвоюється набагато ефективніше та швидше ніж у свідомому, звичному стані. Розум стає більш сприйнятливим до поглинання та засвоєння необхідної інформації, таким чином можна розширювати та вдосконалювати свої можливості, так як це роблять величні йоги. Ви зможете вивчати іноземні мови, позбутися шкідливих звичок та навіть впливати на покращення свого характеру. Йога нідра вивільняє інтуїцію, істинного джерела художнього, поетичного та наукового натхнення. Це і є т.зв. відкриття «третього ока».
 
За допомогою психофізичної релаксації йога нідра впливає на фізичний субстрат мозку, викликаючи м’язову релаксацію та зміну кровоносного тиску, але і поступове перетворення особистості. Практикуючи йога нідру, ви зможете перевершити пересічні можливості розуму та поведінки.
 
Тепер, у вас є можливість випробувати техніку йога нідри на собі в Івано-Франківському йога центрі.