logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Важко прокидатися вранці? Зверніться до аюрведи!

Якщо сигнал будильника у вас виникає асоціації з менш оптимістичними фразами, ніж «прокинься і співай», можливо, вам зможе допомогти аюрведа. Особливо це актуально взимку, коли початок дня багатьом доводиться зустрічати ще в повній темряві.
 
Аюрведа пропагує щоденний бадьорий старт, зосереджуючи увагу на ранкових ритуалах, які покликані вирівняти біоритми людини з ритмами природи, збалансувати доші, а також сприяють підвищенню самооцінки і вихованню самодисципліни.
 
Випереджайте сонце: вилазьте з ліжка принаймні за 20 хвилин до сходу сонця. В передсвітанкові години переважає енергія Вати, яку характеризують рух і активність – це ідеальний час для пробудження. Схід означає, що настав час рухатися.
 
Активуйте внутрішні органи: аюрведична філософія дотримується думки, що те, що ви вживаєте відразу після сну, створює настрій на решту дня. Тому корисно буде випити склянку теплої води, приправленої свіжою скибочкою лимона або лайма. Тепла вода служить для стимулювання шлунково-кишкового тракту і перистальтики, а лимон або лайм є прекрасним джерелом мінералів і вітамінів, які допомагають послабити дію токсинів в травному тракті.
 
Освіжіть обличчя: сон залишає свій відбиток на обличчі. Умивання – це простий спосіб розігнати тепло або залишки енергії Пітта, а також підготувати шкіру до випробувань нового дня. Рекомендується сім разів споліскувати обличчя прохолодною, краще нехлорованою водою (7 - сприятливе число в Аюрведі, сім представляє чакри тіла, або енергетичні центри). За ніч зазвичай також пересихає і слизова рота. Таким чином, крім умивання корисно прополоснути рот прохолодною водою і виплюнути, коли вона нагріється. Повторіть два-три рази.
 
Тримайте рот в чистоті: хоча багато з нас розглядають ранковий наліт на язику як нешкідливий побічний продукт сну, Аюрведа інтерпретує це як ознаку неперетравлених відходів в травному тракті. Тому в аюрведичній практиці догляду за тілом вважається важливим щодня очищати язик за допомогою спеціального скребка. Вважається, що від 7 до 14 рухів скребком достатньо, щоб якісно очистити язик, а крім того, відкрити смакові рецептори, пробуджуючи «вогонь у шлунку» і апетит.
 
Для здорових ясен і емалі потрібно чистити зуби за допомогою м'якої зубної щітки з нейлоновою або натуральною щетиною. Аювердичні зубні пасти містять трави, які допомагають стимулювати ясна і зберегти емаль. Після чищення прополощіть рот протягом двох-трьох хвилин ложкою теплої оливкової або кунжутної олії (після – сплюнути не ковтаючи). Полоскання теплою олією зміцнює зуби і ясна, а також захищає голос.
 
Відчувайте дотик: масаж вуха є благом для всього тіла. Почніть з верхньої частини вуха і, використовуючи великий та вказівний палець, масажуйте вушну раковину, поступово рухаючись до мочки. Аюрведа вважає ніс шляхом до мозку і пропонує для очищення пазух та ясності розуму змащувати кунжутним маслом ніздрі зсередини.
 
Подивіться на свої очі: в Аюрведі очі розглядаються як «місце, де горить вогонь», тобто вони за своєю природою накопичують енергію Пітти і схильні до перегріву. Ранкове промивання очей холодною водою допомагає збалансувати доші. Якщо ваші повіки опухають або очі з подразненням, Аюрведа для очей пропонує покласти на них по скибочці огірка або по ватному диску, просякнутому соком алое. Щоб зміцнити очні м'язи, далі рекомендується зробити легку гімнастику для очей. Досить виконати кілька підходів простих рухів очима, переводячи погляд вгору-вниз , з боку в бік і по діагоналі. Завершити круговими рухами за годинниковою стрілкою.
 
Зануртесь: ванна зволожує шкіру і бореться з втомою. Ванна показана всім трьом дошам, але температура води для кожної повинна бути різною. Пітті допоможе прокинутися прохолодна вода, в той час як трохи тепла вода ідеально підходить для Ватти, а гаряча ванна допоможе збалансувати холодність Капхи. Аюрведа стверджує що все, що потрапляє на шкіру, в кінцевому рахунку засвоюється організмом, тому для миття потрібно уникати продуктів, багатих синтетичними хімічними речовинами.
 
Їжте обдумано: немає нічого хорошого в тому, щоб пропустити сніданок. Але й переїдати з ранку далеко не корисно. Відповідний час для сніданку – від сходу сонця до 10 ранку. Легка їжа не буде перевантажувати травний тракт, який починає працювати на повну потужність не раніше полудня.