Аюрведа дня та ночі (Частина 2)

…Начало статті

1. Приглушене світло 

У вечірній час, коли ви впоралися зі справами, змініть яскраве світло на більш приглушене, щоб дати сигнал тілу та свідомості, що активний день добіг кінця. Також рекомендується приблизно за годину до сну вимикати всі електронні пристрої, телевізор, комп’ютер тощо. – цей час краще витратити на спокійне спілкування з близькими чи читання. 

2. Правильне настроювання 

Якщо ви відчуваєте, що за день нервова система перепорушилася – з настанням ночі допоможіть їй розслабитися: для цього можна запалити паличку арома або аромалампу із запахами сандала, ванілі. Як варіант – ванна з аромамаслами. Якщо ми повторюємо цю процедуру щодня, ми формуємо в мозку прив’язку аромату з певним станом, що дозволяє легше налаштовуватися на потрібний нам настрій, у тому числі, на релакс. 

3. Заспокоєння через дотик 

Є кілька аюрведичних точок для натискання (так звані марма-точки) на стопі, які відповідають за різні органи та частини нашого тіла. Роблячи масаж ніг, ви можете привести весь організм у стан розслаблення протягом декількох хвилин. Вимийте та висушіть ноги. Зігрійте трохи кунжутної олії холодного віджиму і масажуйте підошви від п’яти до носка круговими рухами. Повторіть із верхньою частиною стопи. Далі масажуйте кісточки та бічні сторони. Не пропускайте зони між пальцями, а також ретельно помасажуйте по черзі кожен палець. Після чого одягніть чисті бавовняні шкарпетки і лягайте спати. 

4. Молоко перед сном 

Перед сном нагрійте чашку кип’яченого незбираного молока. Додайте щіпку меленого кардамону, мускатного горіха (прянощі, які згідно з аюрведе сприяють засипанню), і корицю (щоб допомогти травленню). Трохи остудити напій і додати мед за смаком. Тепле незбиране молоко вважається в аюрведе добрим засобом від безсоння. Не любите чи не переносите молоко? Випийте чай із ромашки, валеріани або меліси.

5. Спокійне дихання 

Щоб заспокоїтися перед сном або вечірньою медитацією, витратите кілька хвилин на те, щоб зайнятися Наді Шодхана (тобто почергове дихання кожної ніздрі). Ця практика дихання, що очищає, заспокоює нервову систему і, на більш тонкому рівні, відкриває і врівноважує сушумна нади, енергетичний канал, який заспокоює і стабілізує свідомість.

Підніміть праву руку на рівень рота долонею до обличчя, щоб великий і безіменний пальці опинилися над правою та лівою ніздрями відповідно. Великим пальцем закрийте праву ніздрю, перекривши потік повітря. Вдихніть через ліву ніздрю, а потім закрийте її безіменним пальцем і видихніть через праву ніздрю, піднявши великий палець. Вдихніть через праву ніздрю, знову закрийте її великим пальцем і зробіть видих через ліву ніздрю. Ця послідовність вважається одним повним циклом; Спробуйте зробити від 5 до 10 таких дихальних циклів у положенні сидячи. Ця практика допоможе вам налаштуватися на перехід від активного стану до спокою. 

Бажаємо вам навчитися максимально ефективно витрачати та зберігати свої запаси енергії, щоб завжди відчувати себе бадьоро та все встигати вчасно.