logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Ваша темна сторона

Навіть найбільш любляча і терпима людина, одного разу поглянувши в дзеркало на своє обличчя під час сварки, може жахнутися. Нам важко зрозуміти і пояснити, звідки в сприятливому середовищі образи і роздратування в нас береться стільки злості, гніву, нетерпимості і різкості. Чи існує духовна практика, спрямована на позбавлення від негативних рис?
 
Особливо часто цим питанням задаються люди, які частіше перебувають у гарному настрої, з добром і любов'ю ставляться до оточуючих – злоба їм не властива, тому лякає їх, і вони хочуть навчитися позбавлятися від негативу всередині себе.
 
Ви знаєте, що всередині вас живе красива, сердечна, мудра і добра людина. Звідки ж виникають ці потворні почуття і поведінка?
 
Вам хотілося б чудовим чином позбутися страху, гніву і невпевненості назавжди. Але бажання позбутися негативних якостей і залишити тільки по-вашому «хороші» є саме по собі частиною проблеми. Йога, як і інші духовні системи, не пропонує чарівного рецепта для усунення негативу. Замість цього вам потрібно усвідомити наявність тих якостей або реакцій, які вам не подобаються, взяти з них уроки і свідомо працювати з ними.
 
Зрештою, ви досягнете точки, коли вам доведеться або розібратися з цими негативними установками (які великий сучасний психолог Карл Юнг називав «тінню» людини), або продовжувати жити так само, повторюючи знову і знову свої помилки у поведінці.
 
Любов до пліток, хвастощі, нестриманість або просто непунктуальність – все це піддається коригуванню. Юнг, на роботу якого в значній мірі вплинуло читання східних джерел, під «тінню» розуміє «людину, якою ви не хочете бути» або протилежністю вашої свідомої особистості. Він ввів термін «тінь», щоб описати стани, які деякі йогічні писання класифікують як кльоші. Кльоші (буквально, причина страждання) – це почуття, що викликають затьмарення свідомості (агресія, пристрасть, незнання, гордість, заздрість). «Тінь» як архетип включає в себе всі аспекти вашої психіки, які ви стараєтесь приховувати, часто навіть від самого себе.
 
Наші тіньові якості часто примітивні і незрілі, тому що вони не пройшли через самосвідомість. Якщо негативні стани залишаються прихованими від нашої свідомості, вони можуть і далі впливати на наші емоції і поведінку непередбачуваним чином. Наприклад, якщо ви вибухаєте через щось незначне, або занурюєтеся у відчай через друбні помилки, або відчуваєте неприязнь до власника тієї нехорошої якості, яку ви заперечуєте в собі.
 
Ви самі собі суддя
 
Відхрещуючись від наявності у себе якоїсь поганої якості, ви втрачаєте контроль над тим, як вона спотворює вашу точку зору. Якщо ви не можете побачити щось в собі, ви неминуче будете проектувати цю якість на когось ще, засуджуючи іншу людину.
 
Одна зі стратегій боротьби – проробити деяку «тіньову роботу», яка включає в себе свідоме застосування практики і методів дізнання, розроблених на основі традиції йоги та психології, щоб допомогти вам вивести свою тінь в область усвідомлення і взяти на себе відповідальність за неї.
 
Після того як ви «приймете» свою тінь, ви можете почати модулювати та інтегрувати її. Уміння розпізнавати свою тінь може змінити ваші стосунки з іншими людьми і самим собою. Ви відчуєте полегшення, як тільки визнаєте, що ваш вимогливий внутрішній критик це той, хто бореться проти вас, а не джерело корисної конструктивної критики.
 
Ще більш важливо, ви виявите, що робота над тінню може позбавити вас від багатьох з ваших негативних почуттів до себе, таких як почуття сорому і неповноцінності, підозра, що ви не є тим, ким хочете здаватися, тобто наблизити вас до стану балансу і гармонії.
 
Продовження буде…