logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Ваша темна сторона (ч.2)

Продовження
 
Народження тіні
 
Як і багато іншого, наша «тінь» найчастіше родом з дитинства. Ваші батьки могли вважати, що ви занадто непостійні в своїх бажаннях, занадто багато чого хочете, занадто чутливі, або часто сердитесь. Ваші друзі і вчителі могли заохочувати певні типи поведінки і відкидати інші. Коли людина зустрічає несхвалення від близьких, вона робить все можливе, щоб придушити і сховати ці якості.
 
Проблема в тому, що, коли ви пригнічуєте ці неприйнятні якості і зразки поведінки, ви втрачаєте можливість працювати з ними і знайти в них позитивні аспекти. Наприклад, невміння стримувати себе, яке в дитинстві часто виражається в нетерпимості і гніві по відношенню до інших, в зрілому віці може перерости у вміння дати відсіч хулігану або не розгубитися в складній ситуації.
 
Ось чому не треба придушувати свою тінь. Наші негативні якості також є джерелом енергії, необхідної для творчого та духовного зростання.
 
До світла
 
Є кілька підходів до тіні. Класична йога Патанджалі вважає, що тінь повинна бути очищена і, в кінцевому рахунку, усунена. Традиційним рецептом є виховання хороших якостей (таких як правдивість, миролюбність, вміння задовольнятися малим), а також проведення практики очищення: деякі асани, мантри і види медитації можуть допомогти в позбавленні від багатьох з тіньових елементів несвідомого).
 
Ключовий вірш в Spanda Karikas, важливому тексті тантричної філософії, пояснює, що приховано в енергії тіні. Він описує, як спанда, перетворююча енергія Всесвіту і енергія, необхідна для великих звершень і виникнення нових ідей, виникає в моменти інтенсивного переживання почуттів і пристрасті – в гніві, в страху або в радісному збудженні.
 
Три стратегії
 
Коли ви уважно подивитеся на ваші приховані тіньові почуття і знайдете справжню причину їх виникнення, вони починають втрачати свій заряд і, отже, свою владу над вами.
 
Подумайте над негативними якостями, які найбільше вас дратують в інших людях – це те, в чому в глибині душі ви підозрюєте себе. Це також справедливо і для вашої «правильної тіні» - для хороших людських якостей. Люди, яких ви поважаєте за мужність, наявність креативності, мудрість або чарівність – це відображення вашого власного прихованого потенціалу.
 
Докладіть зусиль, щоб помітити і досліджувати без осуду або самозвинувачення, яким чином ваша тінь може проявлятися. Наприклад, ви можете усвідомити, що ви перебуваєте в лещатах вашої тіні, коли в черговий раз «пережовуєте» критичні зауваження вашого колишнього. Або коли думаєте про близького друга, але чомусь не можете подзвонити йому. Або коли захоплюєтеся креативністю свого боса, але не можете зважитися запропонувати власні ідеї.
 
Після того, як ви усвідомлюєте, коли ви знаходитесь в лещатах вашої тіні, ви можете утриматися від вчинення дій, які є наслідком негативного тіньового імпульсу.
 
У пошуку свободи
 
Ви визнаєте і приймаєте той факт, що, як і в інших, в вас є світло і є темрява. Усвідомлюючи це, ви дозволяєте двом сторонам взаємодіяти і вивільняєте енергію, яка була спрямована на придушення однієї з них.
 
Тільки коли ми пізнаємо свої позитивні і негативні глибини, ми стаємо по-справжньому надійними для себе та інших.
 
Корисна гра
 
Творчий підхід до ідентифікації невизнаного.
 
Лист 1: Напишіть лист тому, хто вам не подобається, кого ви засуджуєте, звертаючись до нього у другій особі («ти»). Опишіть, що ви не любите в цій людині і чому.
Лист 2: Адресуйте другий лист тому, ким ви захоплюєтеся. Опишіть все, що вам подобається в цій людині, звертаючись до нього безпосередньо.
 
Потім виконайте наступні чотири кроки:
 
1. Прочитайте листи вголос перед дзеркалом, підставляючи «я» замість кожного «ти». Іншими словами, читайте листи, начебто вони про вас і адресовані вам.
2. Обговоріть вправу з близькою людиною. Наявність свідка допоможе вам «подивитися глибше» і отримати думку зі сторони.
3. Помедитуйте, звертаючи увагу на дихання. Попросіть внутрішнє Я, силу благодаті і дух йоги вселитися в вас. Думаючи про свої плюси і мінуси, скажіть собі: «Нехай вирішаться всі дисбаланси. Нехай таємне стане явним. Нехай мої темні і світлі сторони будуть збалансовані, і я зможу використовувати дари, приховані в моїй тіні на благо всіх живих істот ». Після посидьте спокійно протягом декількох хвилин.
4. Далі намагайтеся зберігати пильність і відзначайте будь-які внутрішні зрушення. Зверніть увагу, якщо є зміни в тому, як ви бачите інших людей, або в тому, як ви бачите себе.