logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Принципи йоги допоможуть у роботі

Робота – це одна з тих сфер, де килимок для йоги дуже гармонійно лягає на дорогу життя. Більшості з нас доводиться заробляти собі на життя. Робота - це джерело коштів для існування не тільки для нас, але і для наших близьких, що від нас залежать, тому нею зазвичай доводиться дорожити, особливо в нестабільні часи.

З роботою пов'язаний не тільки економічний аспект нашого життя - робота в значній мірі визначає наше місце в суспільстві. Крім того, вас, можливо, виховали з вірою, що через роботу можна досягти всього, що хочеться, і це шлях до задоволення в житті.

В результаті ми часто опиняємося заручниками невдоволення своїм робочим життям. Як впоратися з тією прірвою, яка утворюється між тим, що ви любите, і як заробляєте на життя?

Традиція йоги містить дуже мудру відповідь на це питання. З точки зору йоги найголовніше не те, яка у вас робота, а те, як ви до неї ставитеся. Йога пропонує сприймати вашу щоденну роботу з позиції практик для усвідомлення справжніх цінностей, і намагатися, щоб всі ваші дії служили цим цінностям і втілювали їх.

Більш того, ці практики відкривають шлях до свободи, яким ви можете слідувати щодня. Є п'ять головних принципів для вибудовування ваших дій на роботі відповідно до рекомендацій практики йоги. Вони взяті з Бхагавад Гіти (Bhagavad Gita), великого йогічного тексту, в якому Крішна вчить принца Арджуна, як поєднувати борг воїна з йогою. Принципи визначають так звану карма-йогу, або йогу дії.

Введення цих принципів на практиці в повсякденну роботу може і не зробить вас багатим. Але це, безумовно, допоможе вам встановити зв'язок між своїм життям на робочому місці і життям в класі йоги.

Вибирайте роботу, яка відповідає вашій природі

«Краще виконувати ваш природний обов’язок, хоч і позбавлений вигод, ніж обов'язки іншого з хорошою винагородою» (Бхагават Гіта 3-35)

Якщо ваша робота здається постійною боротьбою, запитайте себе, чи підходить вона вам. Праця, яка відповідає вашій природі (на санскриті - ваша swadharma) - в ідеалі це робота, яка у вас добре виходить, але це також робота, яку ви сприймаєте як природну, яка відповідає вашим цінностям.

Іноді робота, яка по-справжньому вам близька, не дає достатньої фінансової віддачі. Багато художників, йогів, письменників та громадських діячів опиняються в цій ситуації. Тоді треба подумати, як заробляти на життя, щоб реалізація умінь не йшла в розріз з основними цілями і при цьому давала грошову підтримку.

Можливо, необхідно знайти роботу, яка задіє інші ваші навички та можливості, раніше не реалізовані. Іншими словами, можна «підлаштуватися» під різну роботу, якщо змінити ставлення до своїх можливостей. Наступні чотири принципи є ключем до досягнення цієї мети.

Практикуйте навик в дії

«Йога є умінням в дії» (Бхагават Гіта 2-50)

Крішна говорить своєму учневі Арджуні, що йога дії, або йога роботи - це найкращий шлях до звільнення. Він навіть описує йогу як «мистецтво дії». Уміння, про яке говорить Крішна, це не просто якісне виконання своїх завдань. Він говорить про більш глибоке: здатність повністю віддати себе справі.

Підійшовши до своєї роботи з повною віддачею і зосередженістю, ви зможете подолати внутрішній опір і протистояти відволікаючим чинникам. Це дозволить виконувати роботу настільки добре, наскільки ви тільки можете.

Далі буде ...