logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Олександр Корольчук - Щось не спиться або як побороти безсоння.

 
 
 
 
“Щоб дуже міцно спати, потрібно слоників рахувати . 387 слон... 596... 783... Дві години рахую і не засинаю."
Погуглив на тему "безсоння". Так...
Від нього страждає безліч людей, без урахування віку - літні й молоді, навіть діти. Стрес став буденним явищем. За даними Американської Національної комісії з дослідження розладів сну, принаймні, 40 мільйонів американців страждають від хронічних, довгострокових порушення сну і ще 20 до 30 мільйонів мають досвід випадкових проблем зі сном. По Україні статистики немає, але, думаю, ми не сильно відстали, якщо не обігнали.
Восени минулого року я на запрошення друзів їздив в Яремче, де проводив семінар по здоров'ю. Як вже повелося (а це була 7 зустріч з працівниками підприємства, де працюють мої друзі), після семінару до мене підходили люди за порадою про здоров'я. Серед них була одна молода жінка.
- Не можу заснути, засинаю до 3 години ночі, на 8 на роботу, не висипаюся, відчуваю себе відповідно - сонливість і низька енергія протягом дня. Купила в аптеці ліки, забула назву (швидше за все легке снодійне), від нього провалююся в сон, але полегшення не дає.
- Спробуй лягати спати о 22 годині.
- Тоді прокинуся в половині третього, що мені тоді робити?
Розговорилися далі -  чоловік в АТО, нещодавно поховала близького родича.
Ось він - стрес. Страх засипання. І навіть, якщо тілу надати сильне фізичне навантаження, будь то фітнес або копання картоплі, розум не дасть заснути. Легкий наркотик-снодійне відключить свідомість, але як і всяка отрута, буде накопичуватися в організмі, викликаючи залежність і збільшення дози. Чи є рішення?
Так як я займаюся цигун і викладаю його, рішення можна знайти, звернувшись до цієї стародавньої китайської практики. Хто не знає, цигун - робота «гун» з енергією «ці». Цією практикою китайці займалися протягом тисяч років – як для зміцнення здоров'я, так і для вироблення сили, необхідної в бойових мистецтвах.
Існує теорія п'яти елементів У-Сін (Дерево-Вогонь-Земля-Метал-Вода). Елементи взаємодіють один-з-одним, живлячи і пригнічуючи. Таким чином система підтримується в рівновазі.
Кожному елементу відповідає внутрішній орган в тілі людини. Дерево-Печінка, Вогонь-Серце, Земля-Селезінка, Метал-Легкі, Вода-Нирки. От якраз про нирки і поговоримо.
 
 
 
Нирки у давньокитайській інтерпретації - це не зовсім ті нирки, які ми знаємо. Це ціла система, яка відповідає за довголіття, розмноження, водний обмін. Початкова есенція цзин-ци, дана від батьків, зберігається в нирках і витрачається протягом життя. Це схоже на зайчика-енерджайзера - сіли батарейки, зайчик завмер, настала смерть. Емоція нирок - страх, смак - солоний. Нирки підживлюються легенями, живлять печінку, контролюють серце. Пам'ятаєте такий вислів "серце стислося від страху", страх зберігається в нирках і пригнічує серце.
Пережитий стрес, а за ним накопичений страх, розбалансували систему. У такому випадку потрібно вдатися до чжен-цзю - техніки впливу на біологічно активні точки організму. Використовують голки для уколу, а також полинові сигари для прогрівання точок. Можна впливати на точки пальцями - акупресура. Організм починає включати приховані механізми саморегуляції, відбувається одужання. У випадку з безсонням необхідні п'ять сеансів по впливу на точки. Сучасні голки тонкі , діаметр 0,2-0,3 мм, і стерильні. Це не боляче.
Нас привчили до пігулок, ми привчаємо до них своїх дітей. З розмови в аптеці, маленька дівчинка і мама:
- Мама купи мені ось той солодкий сироп.
- Донечка, ти вже не кашляєш.
- Тоді купи Ведмедика-Бо.
- Тобі це не треба.
- Ну купи-и, хоч що-небудь....
Ось так-то. А пігулка то в нас самих.
Всім солодких снів і міцного здоров'я.

Олександр Корольчук, тренер цигун