logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Йога проти психологічних і емоційних проблем

Ви можете вважати йогу корисним або навіть цілющим заняттям, в першу чергу, з точки зору лікувальної фізкультури, але основною предметною областю в йозі є розум, що робить її особливо корисною в лікуванні психічних захворювань і вирішенні психологічних проблем. 
 
Одна з найважливіших переваг йоги в тому, що вона не просто «вказує на вихід» з негативного стану розуму, щоб повернути людину в « нормальний» стан, який є метою більшості психологів та лікарів. Йога прагне значно вище і далі, розкриваючи тим, хто нею займається, можливість досягти умиротворення, радості і спокою, які йога вважає невід'ємним правом кожної людини.
 
Ключ до цього – змусити розум людини працювати на неї, а не проти, і ще тисячоліття тому йоги створили велику різноманітність способів для досягнення цієї мети.
 
Гуни
 
В Йозі, Аюрведі і філософії Самк’я, що об'єднує їх, є поняття, що позначають різні стани розуму – так звані гуни. Три гуни: тамас, раджас і саттва. Тамас є станом важкості або відсутності руху; метафорично, це відчуття «застрягання». Вид депресії, коли людина спить надмірно багато, вважатиметься тамасичною. Раджас означає рух, а раджасичний психічний стан характеризується сильним занепокоєнням, збудженням і навіть панікою. Саттва є станом ясності, миру і рівноваги.
 
Навіть коли двом людям ставлять однаковий діагноз – наприклад, депресія – якщо один з них тамасичний, а інший раджасичний, йога пропонує застосовувати різні підходи. У цілому, йога-терапія переслідує ідею «перенаправити» тамасичних людей у стан раджаса. Енергійна практика, що включає елементи Привітання Сонця, що повторюються (Сурья Намаскар, наприклад), може бути цілком доречною. Як тільки вдається таким чином подолати тамасичний спад, пора перенести фокус від раджаса до саттви, можливо, з інверсією і подальшою глибокою релаксацією (Шавасана або поза трупа).
 
Коли домінує гуна раджас, може бути дуже корисно використовувати збадьорливу практику, щоб «спустити пар». Потім можна перейти до відновних практик або медитації, для яких в голові «хворих», можливо, раніше не знаходилося місця. Таким чином, і тамасичні, і раджасичні йоги-початківці отримують величезну ментальну користь від змішування різних практик, що характерно для звичайного «середньостатистичного» заняття з йоги. Більшість людей відчувають себе більш «саттвічними» після практики, яка поступово наростає в інтенсивності, а потім у зворотному порядку заспокоює.