logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Безпечна йога для початківців. Частина 2

 

Сподіваємося, що прочитавши першу частину статті, Ви вже більш обдумано підходите до занять йогою, любите і бережете своє тіло. Але, щоб не упустити нічого важливого, продовжимо.

• Коліна: проблеми з колінами часом починають турбувати навіть досвідчених йогів. Найпоширеніша причина виникнення больових відчуттів – наполегливість досягти максимуму в позиції сидячи зі схрещеними ногами (лотос). В асанах, де стегна зафіксовані, коліна стануть першою ділянкою, чутливою до навантажень.

Краще зробити так: якщо Вас турбують колінні суглоби, не сидіть зі схрещеними ногами в позі лотоса протягом тривалого часу, особливо якщо стегна вже розкриті досить добре. У кожній «стоячій» позі з зігнутими колінами (наприклад, пози воїна I і II) стежте, щоб коліно і п'ятка перебували в одній площині, строго перпендикулярно підлозі – це гарантує, що вага тіла розподіляється правильно.

• Шия: переносячи частину навантаження на шию в стійках на плечах або голові, Ви здавлюєте шийні хребці, в результаті чого можуть виникнути множинні проблеми в цій області хребта і погіршитися її рухливість.

Краще зробити так: якщо раніше у Вас вже виникали проблеми в шийно-плечової області, краще уникати повної інверсії. Якщо Ви вже успішно виконуєте такі асани, переконайтеся, що лопатки тягнуться вниз і назад, приймаючи навантаження тіла. Важливо: ніколи не смикайте головою, прийнявши положення – так легко можна дестабілізувати відчуття тіла в просторі і впасти.

Перетворіть «Ой» в «Ом» - Ваш план дій

Правильне положення тіла в позах – це ключовий, але не єдиний чинник безпечної практики йоги. Щоб від занять отримувати тільки ейфорію, а не стрес, дотримуйтесь основних принципів, приведених нижче.

• Залиште его біля входу в зал. Заманливо спробувати більш складний варіант вже доступною пози, або освоїти абсолютно нову і складну. Але «вичавлювати» з тіла те, що воно ще не готове Вам дати – це вірний шлях до травмування. Пам'ятайте вислів: «Йога визначає, де Ви в даний момент знаходитеся і підштовхує до можливостей, які наразі недоступні для Вашого тіла».

• Розминка. Це важлива складова будь-якого виду фізичної активності, і йога не є винятком. Найпростіші вправи на зразок кругових рухів шиєю, плечима і легких поворотів підготовляють тіло до більш складних поз.

• Пожалійте себе. Ніхто не очікує пробігти марафон, вперше зашнурувати кросівки. Тому прийміть як належне, що, швидше за все, на першому занятті Ви не зробите стійку на голові і не дістанете п'ятами до підлоги в позі Собака мордою вниз. Змиріться з тим, що Ви новачок і зможете все, але трохи пізніше, а поки займіться підготовкою бази для більш складних асан.

• Запитуйте. Ставлячи запитання, Ви не тільки переконуєтеся в компетентності викладача, а і отримуєте можливість вирішити індивідуальні проблеми, які можуть заважати Вам виконати певні пози в «правильному» варіанті. Завдяки «консультації» Ви зможете змінити складні асани відповідно до власних потреб і отримаєте прекрасну мотивацію працювати далі.

• Виходьте з пози повільно. Це особливо важливо, якщо в асані Ви перебували протягом декількох хвилин. Гарне правило: виходите з пози так само повільно, як увійшли в неї.

• Не блокуйте суглоби. Гіперекстензія (замок) сприяє їх зношуванню і небезпечна як джерело травм. Зосередьтеся краще на тому, щоб задіяти м'язи навколо суглобів і працюйте над досягненням стабільності.

• Залишайтеся на Шавасану. Коли інструктор оголошує про перехід до Шавасани (заключна розслаблююча поза), деякі учні вже прямують до дверей, але залишитися означає отримати користь для Вашого здоров'я. Шавасана дозволяє заспокоїти нервову систему і закінчити практику «на правильній ноті». Навіть за дві чи три хвилини досягається ефект.

• Найголовніше: прислухайтеся до свого організму. На всіх етапах практики йоги зберігайте пильність. Те, що одного разу у Вас вже виходила певна поза, зовсім не означає беззастережну готовність Вашого тіла виконати її знову. Йога вчить будувати відносини зі своїм тілом так само, як і з іншими людьми - слухаючи.

Google