logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Йога в боротьбі з ПМС

 У кожної жінки принаймні раз на місяць різко псується настрій, вона стає імпульсивною, емоційно нестабільною, впадає в депресії, швидко втомлюється, відчуває сонливість, слабкість та головні болі. За статистикою 75% жінок репродуктивного віку зіштовхується з ПМС.

Для полегшення перебігу передменструального синдрому застосовують вітаміни і мінерали, такі, як кальцій, вітамін В6 і магній. Жінкам,  які відчувають психологічні симптоми ПМС, необхідні більш глибоке самопізнання і соціальна підтримка, для того щоб впоратись із змінами настрою та поведінки. Дієта та спеціальні вправи також сприяють лікуванню.

Йога допомагає зменшити фізичний та психологічний дискомфорт, який викликаний передменстуральним синдромом. Регулярні вправи полегшують  спазми, знімають набряки, покращують настрій, допомагають тілу та розуму адаптуватись до стресу. Займаючись йогою в цей період необхідно враховувати інтенсивність навантаження та специфіку вправ. Живіт повинен залишатися м'яким і неактивним під час всієї практики, не варто також виконувати повороти і перевернуті позиції.

У 1980 році Гай Абрахам, акушер-гінеколог з Лос-Анджелесу, поділив симптоми ПМС на чотири типи:

Тип А – тривога, супроводжується дратівливістю, зміною настрою та головними болями;

Тип С – пристрасть до їжі, особливо солодкого, втома і головні болі;

Тип D - депресія, іноді втрата пам’яті;

Тип H - затримка води, збільшення маси тіла, грудей та їх чутливості.

Доктор Сьюзен Ларк з PMS Self-Help Center, в штаті Каліфорнія, розробила певну модель лікування йогою на основі вище зазначених типів. Отже, кожному типу відповідають свої асани. Так для жінок з симптомами типу А варто виконувати позу дитини (Баласана), крокодила (Макарасана) і позу мертвого (Шавасана). Усі три пози направленні на розслаблення тіла та звільнення розуму від негативних думок. Вправи легкі у виконанні, їх можна практикувати самостійно під приємну музику.

Під час ПМС багато жінок відчувають тягу до солодкого. Організм потребує більше глюкози. Шоколад містить магній, який зменшує менструальні спазми і допомагає нормалізувати метаболізм глюкози. Втома і сонливість , яка характерна для типу С, зазвичай спричинена вживанням солодощів. В йозі є дві асани, які стимулюють прилив крові до черевної та тазової областей і сприяють нормалізації метаболізму цукру – це поза луку (Дханурасана) і моста (Сету Бандха Сарвангасана).

Жінкам типу D підійде поза лука (Дханурасана), яка піднімає настрій і має омолоджуючий ефект, а також поза собаки мордою вверх (Урдхва Мукха Шванасана).

Покращити стан при синдромах типу H, допоможуть делікатні вправи, такі, як кут в положенні сидячи (Упавішта конасана) і поза плуга (Халасана). Асани знімають  набряки шляхом відкриття і активізації всієї тазової області. Пренесення ваги компенсує ефект здуття живота та затримки рідини в ногах,  ступнях. Поза плуга зменшує набряки, стимулюючи кровообіг в перевернутому положенні.

Жінки можуть відчувати комбінацію симптомів, які змінюються щомісяця. Хоча ПМС впливає на більшу частину жінок, лікарі не знають точно чим він викликаний. Зазвичай причиною називають порушення гормонального балансу, але відчувати ПМС можуть жінки з нормальним рівнем гормонів.  Деякі дослідження показують, що схильність до ПМС є генетичною.

Єдине з чим погоджуються усі лікарі, це те, що на синдром впливає спосіб життя жінки. Стрес на роботі або у стосунках, погане харчування, відсутність фізичних вправ можуть посилити симптоми й погіршити фізичний та психологічний стан. Йога – один з найкращих природних і нешкідливих методів в боротьбі з ПМС. Постійна практика полегшить перенесення синдрому та покращить самопочуття.

Google