logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Йога для дітей довела свою ефективність!


Стаття написана на основі досліджень Міри Бінзен, з якими вона виступила на «West at SYTAR» в Лос-Анджелесі. SYTAR - Symposium on Yoga Therapy and Research.

Погане харчування та гіподинамія (малорухливість) найбільш розповсюджені проблеми сучасної людини і дитини зокрема. Замість прогулянок на свіжому повітрі, наші діти обирають комп’ютери. Замість домашньої їжі - харчуються в школі популярними та «смачними» продуктами з добавками. Якщо говорити відверто, то заклопотані батьки не завжди мають час для приготування поживної та корисної їжі. За останні десять років, ми зіштовхнулись з двома крайнощами – дитяче і підліткове ожиріння та анорексія. SYTAR довів, що йога може допомогти вирішити ці проблеми.

 

В одному з досліджень, підліткам, які страждали харчовими розладами, що проявлялись не лише на фізичному, а в більшій мірі на психологічному рівні, було запропоновано протягом місяця регулярно займатись йогою. Перед початком тренувань усі вони здали тест на самосприйняття. В результаті було виявлено, що кожен з них страждав низькою самооцінкою, нерозумінням з боку близьких та ровесників. Діти знаходились в постійному депресивному стані. Після занять йогою, 75% дітей повідомили про покращення настрою та самопочуття, стали менш закомплексованими та менш дратівливими.

Підлітки змогли позбутись анорексії без медикаментозного втручання, займаючись йогою, медитацією, практикуючи дихальні вправи «Пранаяма» та медитаційний сон («Йога нідра»).

Підлітковий період – це своєрідний період кризи, коли з організмом відбуваються зміни, до яких дитина частіше не готова психологічно. В більшій мірі він впливає на дівчат, у яких змінюється зовнішність, будова тіла, з’являються перепадати настрою. Дівчина починає ідентифікувати свою сексуальність. Через неусвідомленість усіх цих процесів, у дівчат-підлітків виникає безліч комплексів, вони замикаються в собі та потерпають від насмішок ровесників. Дослідження показали, що дівчата від 14-17 років, які страждали від жорстокого поводження з боку однолітків, займаючись йогою двічі на тиждень, перестали відчувати депресію та тривогу, у них зникли нав’язливі симптоми. Дівчата відзначили покращення настрою, самопочуття, стали впевненішими у собі.

Цікавим є дослідження Моллі Кенні, яка довела, що процес балансування, який є невід’ємним у практиці йоги, поліпшує самооцінку у підлітків.

Діти, які практикують йогу, стають спокійнішими та врівноваженим, вчаться контролювати свої емоції, вміють управляти стресом. Якщо дитина займається йогою змалку, вона привчиться до режиму, здоровий образ життя стане для неї звичним і вона зможе самостійно обирати корисну їжу, а також навчиться раціонально використовувати свій час та завжди буде фізично активною.

В Івано-Франківському центрі йоги ви можете відвідати заняття, як для підлітків, так і для маленьких дітей. Ви переконаєтесь, що для дитини заняття йогою перетворяться на цікаве веселе хобі, яке буде сприяти її духовному збагаченню та впливати на фізичний розвиток.

Розклад та вартість занять можна подивитися тут: http://yogaifschool.com/schedule 
Google