logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Топ – 10 переваг Йоги для дітей

Сьогодні, йога перетворилась з мистецтва злиття тіла і душі для дорослих,  в популярну та поширену у всьому світі практику для дітей.  
Майстри йоги спостерігаючи за своїми юними учнями прийшли до спільного висновку, що заняття якісно впливають не лише на фізичне здоров’я дитини, а й сприяють до позитивних зрушень у навчанні, поведінці, спілкуванні з батьками та друзями.  Отже, давайте детальніше розглянемо, які саме переваги отримає дитина від занять йогою.
 
1. Розвиває гнучкість та зміцнює дитячий організм, який знаходиться в процесі росту.
Діти народжуються з вродженою гнучкістю, йога допомагає покращувати її та вдосконалювати. Такі пози, як Вірабхадрасана I, II (поза воїна) зміцнюють м’язи та організм в цілому. Сила та гнучкість зменшують можливість травмуватись, це надзвичайно важливий аспект, адже дитина перебуває в постійному русі: на ігровому майданчику, на уроках фізкультури чи просто бавлячись з однолітками.   
 
2. Покращує концентрацію.
Програма для дитячої йоги формується таким чином, щоб відбувалось чергування повільного і швидкого темпу заняття. Це дає змогу навчити дітей самоконтролю, концентрує увагу. 
 
Коли дитина проявляє силу, зосередженість та гнучкість в йозі, це впливає на її впевненість у собі.  Практика підвищує цілеспрямованість та наполегливість.
 
4. Вчиться усвідомлювати даний момент. 
Філософія йоги вчить жити і сприймати даний, теперішній момент, тому що коли наш розум думає про минуле або майбутнє, ми втрачаємо те, що є найціннішим зараз.
 
5. Навчає розслабляти тіло та розум.
Заняття з йоги проходять в атмосфері спокою і тиші, час неначе зупиняється. На кожному тренуванні присутній так званий «тихий час» - глибоке розслаблення. Діти лягають на спину, розслабляються і під легку, спокійну музику керуючись візуалізацією концентрують увагу на усіх частинках свого тіла. Такі вправи дають дитині можливість навчитись відчувати себе.
 
6. Дає інструменти для управління стресом.
Практика йоги вчить дітей швидко реагувати на стресові ситуації, не завдаючи при цьому собі шкоди, сприяє зменшенню психологічного тиску з боку навколишнього середовища. Деякі асани сприяють виробленню ендорфіну (гормону щастя). Дихальні вправи та методи релаксації заспокоюють розум і тіло, завдяки сповільненню частоти серцевих скорочень. 
 
7. Пробудження творчості та креативності
Заняття з дитячої йоги часто  включають в себе веселі та цікаві теми, які дають можливість кожній дитині проявити себе та розкрити свій творчий потенціал. Дітей захоплює створювати свої власні асани на задану вчителем тематику. Сьогодні вони «їдуть» на пляж, а завтра «мандрують» у таємничі джунглі. Розповідаючи про свої враження малюки вчаться самовираженню, а також стають більш комунікабельними та відкритими. Тільки в ранньому віці дитяча фантазія не має меж, тож треба  максимально залучати дитину до творчості. 
 
8. Закликає до соціальної взаємодії та рівного поводження з однолітками.
Йога вчить, що усі люди між собою рівні, незважаючи на зовнішній вигляд, статус, релігійні чи расові ознаки. Виконуючи пози в парі, дитина освоює концепцію єдності та відчуває підтримку іншого партнера. Таким чином йога прививає доброту у відношенні до оточуючих, вчить бути терплячими та сприймати людей такими, якими вони є. 
 
9. Покращує розуміння власного тіла.
Практика йоги включає в заняття балансування, скручування, вигинання, які демонструють дитині її фізичні можливості і вчать розуміти своє тіло.  Йога сприяє тому, що дитина починає прислухатись до своїх рухів, відчувати зміни, які відбуваються під час виконання асан. 
 
10. Привчає до дисципліни та відповідальності.
Йога – це не пункт призначення, це подорож в продовж усього життя, яка вимагає дисципліни. В ідеалі, коли діти займаються йогою з дитинства вони переносять правила занять практикою у повсякденне життя, у відносини та щоденні обов’язки. 
Практика йоги підготує вашу дитину фізично, і що не менш важливо, забезпечать їй повноцінний, гармонійний розвиток. Заняття полегшать розуміння себе і оточуючих, сформують добрі та раціональні погляди на життя. 
 
 
Про користь йоги читайте також в нашій статті: "Йога для дітей довела свою ефективність"  http://yogaifschool.com/articles/30/nashi-deti/33/yoga-dlya-detey-dokazala-svoyu-effektivnost!?lang=ukr 
 
Google