logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Йога є ефективною при лікуванні дітей з аутизмом

Аутичні діти, які беруть участь у заняттях йогою, ведуть себе краще, ніж діти з аутизмом, які не практикують йогу, - констатували дослідники.
 
Щоденні заняття йогою в початковій школі в Бронксі допомогли зменшити гіперактивність та агресію у дітей з аутизмом.
 
Провідний дослідник та професор трудотерапії Крісті Паттен Кьоніг (Kristie Patten Koenig) з Нью-Йоркського університету стверджує, що йога є ефективною при лікуванні дітей з аутизмом, тому що позитивно впливає на регуляцію психічного напруження і зменшує стрес: "Йога дає дітям, які страждають від цієї хвороби, засоби для боротьби з тривогою, яка лежить в основі багатьох негативних станів. При щоденному занятті йогою діти стають спокійнішими, більш цілеспрямованими і готовими до навчання".
 
У Сполучених Штатах йога все частіше починає викладатись в школах. Попередні дослідження показали, що вправи з йоги поліпшують координацію, соціальні навички, концентрацію та емоційну рівновагу.
 
Дослідження за участю дітей з аутизмом відбуваються за певною схемою: аналізуються результати занять тривалістю 20 хвилин, що проводяться кожен день протягом 16 тижнів. Діти розкладають килимок, практикують дихання, роблять кілька асан, співають мантри.
 
Після 16 тижнів дослідники порівняли поведінку дітей, які практикували йогу, з групою, яка робила звичайну зарядку кожного ранку.
 
Які ж підсумки?
 
Діти, які займались йогою, стали проявляти більшу здатність до осмислення та регуляції проблемної поведінки.
Експерти вважають, що чим раніше йога буде введена в шкільну програму, тим кращі результати будуть як для дітей, що страждають аутизмом, так і для їх здорових однолітків.
 
Хворі можуть мати аутизм в легкій або важкій стадії, обидві з яких перешкоджають здатності спілкуватися і розуміти соціальні сигнали. Часто діти не здатні нормально налагоджувати відносини з іншими людьми, але виглядають абсолютно щасливими, коли залишаються самі.
 
Завдання досвідченого майстра з йоги – спрямувати дитячу енергію в потрібне русло, на зміцнення здоров’я, прищепити тягу до здорового способу життя та допомогти в створенні позитивного погляду на світ.
Згідно з останніми оцінками американського Центру з контролю і профілактики захворювань, в 1 88 дітей з діагнозом аутизм спостерігається покращення. Йога-програма реалізується в більш ніж 500 центрах у місті Нью-Йорк, і доступна для хворих учнів і молоді віком від 5 до 21 року.