logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Зустрічаємо весну здорово: звільняємося з полону зимової Капхи

Очікування весни прекрасно, але ще прекрасніший її довгоочікуваний прихід. Коли весною не просто пахне в повітрі, а коли вона впевнено заявляє про себе зеленню першої трави, бруньками на деревах і теплим вітерцем. Природа вступає у весну легко й органічно, а для людей все не так просто.
 
В цю пору року у багатьох спостерігається весняне загострення хронічних захворювань, і наступають депресивні стани. Радіти пробудженню природи нам часто заважають відчуття важкості, весняна млявість, відчуття вичерпування енергетичних запасів.
 
Звернувшись за допомогою до Аюрведи, ми дізнаємося, що ключ до успішної адаптації організму до весни – це прагнення досягти гармонії з природою і влитися в її ритми.
 
Звичайно, індійські вчення у нас не дуже популярні, тому знайти людину, яка могла б дати правильну пораду з точки зору аюрведи, вам було б складно. Але якщо ввести у своє життя кілька найпростіших аюрведичних принципів, ви зможете легко витримати цей сезонний перехід і сповна насолодитися кожним днем весни.
 
Залишаємо кокон
 
Щоб насолоджуватися весною і бути здоровим, вам потрібно привести в рівновагу Капха-дошу. З трьох дош (Вата, Пітта і Капха) Капха відповідає у вашому тілі за баланс рідин і слизу. Це змазка для суглобів, а також слиз для захисту чутливого епітелію носа, легенів і шлунку, а ще вона визначає силу і еластичність м'язів.
 
Коли Капха знаходиться в рівновазі , ви відчуваєте достатній запас сил і стабільність всіх процесів в організмі. Коли настає дисбаланс Капхи, ви можете відчувати сонливість, загальмованість, або навіть зневіру. Також симптомами дисбалансу є надлишок мокротиння в легенях або пазухах, нудота, нездорове збільшення ваги, набряки або тяжкість в кінцівках.
 
Особливо важливо привести в норму Капху навесні, так як енергія Капхи накопичується протягом зими і може на початку нового сезону стати причиною загострення або появи багатьох захворювань. Так як взимку зазвичай холодно, волого і мало сонячного світла, вам хочеться більше спати, їсти і трохи менше рухатися – ви несвідомо як би ізолюєте себе в кокон, намагаючись зберегти ресурси.
 
Аюрведа рекомендує направити всі свої сили і дії на набуття фізичної, емоційної та метальної легкості. Підходити до задачі потрібно в комплексі, поступово замінюючи їжу на легшу , додавши більше трав в свою дієту, а також активно практикуючи асани, пранаями і медитацію.
 
 
Звільняємо простір
 
Полегшите собі перехід до весни можна, створюючи Сукху, що означає «хороший простір» або загальний стан здоров'я і щастя. Ви можете зробити це, вживаючи здорову їжу, практикуючи асани і пранаями. Створення Сукхи особливо важливо, коли ви намагаєтеся звільнитися від зайвої Капхи, оскільки вона дозволяє Прані (життєвій енергії) вільно переміщатися по вашому тілу. Якщо ви не створите в собі Сукху, потік Прани обмежується і сприяє розростанню Дукхи («поганого простору»). Дукха представляє страждання будь-якого роду і обмежує відтік Капхи.
 
Для збільшення Сукхи і Прани додайте в свої заняття більше присідань, які вивільнять «хороший простір» в нижній частині тіла –в області тазу і ногах – яка схильна до накопичення жиру і води.
 
Такі пози як Utkatasana, Malasana, а також менш відомі Simhasana і Khanjanasana створюють тепло, поліпшують рухливість суглобів, сприяють травленню і циркуляції крові. Звичайно, ці пози фізично виконувати складно. Чи не перенапружуйтеся – напруга переходить в груди, плечі або шию, створюючи ще більш Капхи, яку організм виробляє як антидот надмірній м'язовій і нервовій напруженості.