logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Зустрічаємо весну здорово: звільняємося з полону зимової Капхи (ч. 2)

Дихайте легко
 
Тепер, коли ви вже працюєте над створенням «хорошого простору» в нижній половині тіла, прийшов час збільшити концентрацію Сукха у верхній його частині. Шлунок, легені, горло і голова – це енергетичні центри скупчення Капха, так як всі ці органи виробляють і накопичують слиз. Практика, зосереджена на глибокій, ритмічній Удджайї пранаямі в позах Вірабхадрасана І (Поза Воїна), Сурья Намаскар (Привітання Сонця), Bhujangasana (Поза Кобри) і сидячих поворотах допомагає поліпшити циркуляцію енергії Капха за допомогою створення тиску на порожнину живота і розкриття грудної клітки.
 
Нахили вперед з пози стоячи, Adho Mukha Svanasana (Собака мордою вниз) і Halasana (Поза Плуга) мають аналогічну дію на організм, так як зміцнюють діафрагму і сприяють виведенню надлишку слизу з організму через рот і ніс.
 
Їжте легку їжу
 
Якщо ви дійсно прагнете стати метеликом, а не сонним ведмедем – вам потрібно також комбінувати свої асани і дихальні практики із змінами в раціоні. Найбільш важливим способом забезпечення здорового Агні («травний вогонь») є регулярність в харчуванні. Чіткий розпорядок прийомів їжі з достатніми перервами між ними зміцнює дух і тіло.
 
Навесні вживайте більш легкі, прості у перетравленні продукти і робіть, принаймні, 3-4-годинні перерви між прийомами їжі. Намагайтеся їсти менше, або усуньте зовсім продукти, які підвищують концентрацію Капхи: молочні продукти, холодна їжа і напої, смажена або жирна їжа (особливо в першій половині дня і за обідом).
 
Якщо ви перекушуєте протягом усього дня, як ви могли звикнути робити це взимку, порушується ліквідація надлишків Капхи, або вони продовжують накопичуватись. Замість того, щоб під'їдати n-ий раз, виконайте коротку практику пранаям і поспостерігайте за відчуттями. Якщо ви дійсно голодні, з'їжте щось поживне, але не жирне. І пам'ятайте, що зміцнення сили волі – відмінна вправа для приборкання непокірного розуму і розпалювання благотворного травного вогню.
 
У їжі віддавайте перевагу овочам і крупам, спробуйте чай з корицею, імбиром і чорним перцем за годину після прийому їжі. Пийте ромашковий чай ввечері, це корисно для вашого травного тракту, серцево-судинної системи і допомагає виводити надлишок слизу.
 
Будьте простіше
 
Не перетворюйте вищерозписані рекомендації на пункти свого нескінченного списку обов'язкових справ. Дозвольте собі трохи розслабитися і зустрічайте весну, спрощуючи собі життя, щоб головну його частину становило лише те, що дійсно може активізувати, оживити після сну ваше тіло і душу.
 
Закони 21 століття є вже самі по собі серйозною загрозою Сукха і Агні всередині нас. Сьогоднішній світ пропонує нескінченні спокуси і змушує наполегливо і важко працювати заради примарних цілей.
 
Коли нервова система занадто перезбуджена, емоційні та неврологічні проблеми ми відчуваємо приблизно як наслідки переїдання – ми переповнюємося до меж, послаблюючи всю систему. Якщо ви будете дивитися менше телевізора, займетеся реабілітацією відносин з близькими, відкладете на час деякі справи – створення «хорошого простору» піде набагато швидшими темпами. У кінцевому рахунку, це дозволить підсилити потік Прани, і ви будете не тільки відчувати себе здоровішими, але і з радістю зустрінете найкращу весну.