logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Емоційні реакції під час занять йогою

Емоційні реакції під час занять йогою дуже поширені. Коли ми цілком віддаємося йозі через практику асан, ми робимо набагато більше, ніж просто тренуємо м'язи і зв'язки тіла.
 
На Заході до йоги частіше ставляться саме як до одного з видів фізичної активності, який добре задовольняє потреби людини в русі і допомагає підтримувати тіло в «робочому стані».
Для азіатів характерне інше розуміння процесів в організмі, яке ґрунтується на визнанні невіддільності тіла, розуму і емоцій.
Китайські лікарі наполягають, що наші емоції пов'язані з органами і тому впливають на здоров'я в цілому.
Індійські аюрведичні лікарі і йоги впевнені в існуванні потужного взаємозв'язку між душевним станом, диханням і тілом.
Отже, пережиті емоції накладають відбиток на наше фізичне здоров'я, впливають на баланс життєвої енергії та формування відчуття гармонії (або дисгармонії) у загальному стані людини.
 
Все, що проходить через нас – від їжі до життєвого досвіду – впливає на процеси формування та реформування в нашому тілі. Під час заняття йогою ми не тільки розтягуємо і зміцнюємо наші м'язи, органи, суглоби і кістки, ми вивільняємо заблоковану або застояну енергію – як фізичну, так і емоційну.
 
Енергія в тілі знаходиться в постійному русі, але через травми, невміння розслаблятися і з інших причин цей безперервний потік застоюється в деяких областях тіла. Якщо не відновити природний рух енергії і не заповнити дефіцит там, де її не вистачає, можна створити благодатний грунт для розвитку різних захворювань і закрити собі дорогу до пізнання більш широкої гами почуттів.
 
На додаток до фізичного і енергетичного впливу практики є ще ментальна сторона йоги: в процесі виконання асан ми не просто прагнемо до переміщення тіла строго певним чином, як у спорті, танцях чи художній гімнастиці.
 
Практикуючи йогу, ми маємо дорогоцінну можливість відчути себе в різних станах, не аналізуючи і не підлаштовуючись під чіткі критерії та зразки. Саме тому часто під час занять відбувається вивільнення емоційної енергії, яка, здавалося б, не має ніякого відношення до конкретної дії, виконуваної в даний момент часу.
 
Йога пропонує замість блокування емоцій прагнути усвідомлювати і приймати свої почуття по мірі їх появи під час вашої практики, намагайтеся звертати увагу на те, як та чи інша емоція впливає на ваш настрій і процеси в тілі.
 
Залежно від емоцій ви можете відчути зміну ритму дихання, стискання в животі або здавлювання в грудях. Ви також можете відчути хвилю ознобу по хребту, важкість в області серця зі сльозами на очах. Причиною цього є неусвідомлені думки, що спливають у свідомості. Немає нічого поганого в емоційній розрядки під час виконання поз йоги – це скоріше зцілення.