logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Душевні якості і йога: розвиваємо в собі щедрість

Йога здатна змінювати не тільки тіло, але і погляди на життя. Чим серйозніше ви готові зануритися в її світ, тим більше нового вона для вас відкриє.
 
Завдяки йозі можна змінитися «зсередини» у всіх сенсах цього слова – стати здоровішим і кращим з точки зору людських якостей. У тому числі, більш щедрим. Щедрість у йозі заснована частково на двох з п'яти ям:
 
- Щедрість ґрунтується на принципі неприсвоєння чужого (астея), який стверджує, що людина, нездатна зазіхнути на чуже, отримує все, що їй потрібно в достатку.
 
- Щедра людина бачить життя через призму достатку замість дефіциту. У йозі це називається апаріграха: вистачить для всіх.
 
3 способи бути більш щедрими:
 
- Єдине, що є цінним для всіх – час. Знайдіть хвилинку, щоб подумати про те, як можна поділитися своїм часом. Можете почати зі щедрості до самого себе. Дозвольте собі не пропускати заняття йоги, якщо вони дійсно надихають і тішать. Наступною сходинкою буде допомога оточуючим: вислухайте когось , хто цього потребує; погуляйте з чиєюсь собакою, посидьте з дитиною, сходіть в магазин за продуктами – є маса варіантів проведення свого часу з користю для інших.
 
- Думайте про якість вашої щедрості. Одна справа віддати на благодійність речі, які вам не подобаються або набридли, а як щодо більшого? Легко загрузнути в ідеї робити більше заради більшого. Однак, через філософію «чим більше - тим краще» часто страждає якість. Щоб подолати цей рубіж , зробіть по-іншому – одного разу просто візьміть і віддайте з купою мотлоху пару речей, які ви любите.
 
- Діліться новими ідеями з легкістю. Адже ви і самі почерпнули багато чого з безкоштовних відкритих проектів (та ж Вікіпедія). Те, що ви створюєте, може надихнути інших людей ставати кращими і працювати на покращення нашого світу – так хороших і корисних ідей стає ще більше.
 
Філософ Маймонід виділив 8 духовних рівнів віддачі. Перші два практично «потрапляють в точку», якщо говорити про йогу.
 
"Мотивація для істинної щедрості завжди виходить з душі людини, а не з очікувань інших".
 
"Ділитися анонімно - щасливі люди не чекають повернення. Вони дають , тому що це йде від серця, і впевнені, що радість і щастя невичерпні, а тільки це має цінність".
 
Пам'ятайте: ваше особисте розуміння цінності дарування і необхідності проявляти щедрість є відображенням того, хто ви є.