logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
5 ефективних поз, щоб впевнено почувати себе навіть у відкритому купальнику

Асани йоги прекрасно підходять для зміцнення і тонізації м'язів тіла, змушуючи вас працювати з вагою власного тіла. Щоб швидко підтягти головні проблемні місця, не обов'язково випробовувати на собі асани вищого рівня складності: виявляється, ті вправи, які у вас вже добре виходять, і є одними з найефективніших!
 
Планка
 
Ця поза опрацьовує все тіло, але особливо добре діє на м'язи кору. Вона вже давно використовується в багатьох видах спорту для тренування тіла, оскільки розвиває силу, витривалість м'язів і дає видимий косметичний ефект. Входьте в позу з положення руки-коліна, переконавшись, що зап'ястя знаходяться прямо під плечима. Далі відведіть прямі ноги назад, упираючись в підлогу, до утворення прямої лінії від плечей до п'ят, утримуйте тіло в цьому нерухомому положенні, скільки зможете. Щоб ускладнити ще більше – в позі по черзі піднімайте ноги вгору, затримуючи на 1-2 вдихи-видихи (опора йде тепер на 3 точки замість 4).
 
Поворот сидячи (Ardha Matsyendrāsana)
 
Скручування не тільки дбають про здоров'я хребта і знімають м'язову напругу спини, вони також покращують поставу, за рахунок чого ви виглядаєте вище і стрункіше. Сядьте зручно з прямою спиною в позу лотоса. Верхню ногу зігнуту в коліні (припустимо, ліву), поставте збоку від коліна іншої (правої) ноги. На видиху розвертайте корпус вліво, зберігаючи спину прямою. Починайте скручування знизу хребта, поступово ніби перетікаючи вгору. Упріться правою рукою в ліве коліно і зафіксуйте позу. З кожним видихом намагайтеся збільшити розворот ще на кілька градусів, поки це буде можливо.
 
Собака мордою вниз (Adho Mukha Śvānāsana)
 
«Собака мордою вниз» зміцнює верхню частину тіла, знімає напругу в хребті і розтягує м'язи спини, гомілок і стегон. Зіпріться на руки і коліна, при цьому кисті знаходяться трохи попереду плечей, пальці широко розчепірені для кращого упору. Відірвіть коліна від підлоги, піднімаючи куприк і сідниці до стелі, ноги прямі, вага розподілена між стопами і руками. Спина утворює з руками одну пряму лінію, а п'яти тягнуться до підлоги. Утримуйте позу протягом п'яти вдихів; поверніться у вихідне положення.
 
Воїн II (Virabhadrasana II)
 
Ця поза приведе в тонус м'язи стегон, сідниці і плечі. Поставте ноги ширше плечей – чим ширше, тим краще, в залежності від вашої гнучкості. Розгорніть праву стопу в сторону, перпендикулярно лівій стопі. Витягніть руки в сторони на рівні плечей, долонями вниз. Напружте живіт, зігніть праву ногу, утворюючи прямий кут в коліні і опускаючи таз вниз. Поверніть голову вправо, дивлячись на пальці правої руки. Затримайте асану на п'ять вдихів. Повторити з іншого боку.
 
Нахил вперед до прямих ніг сидячи (Paschimottanasana)
 
Поза бореться з хронічними болями в спині і вибудовує красиву поставу, завдяки чому ваше тіло виглядає більш підтягнутим, а образ набуває благородного вигляду. Сядьте на підлогу з прямою спиною. Витягніть ноги перед собою. Нахиліть тулуб вперед до колін, намагаючись лягти животом на стегна. Зберігайте при цьому спину прямою, обхопіть стопи руками, зафіксуйте позу. Зберігайте положення протягом 6-10 вдихів.