logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Розвиток тіла – вітаміни для розуму!


Розвінчуємо стереотипи, що «тілесна робота розвиває лише м’язи», а ті, хто присвячує себе фізичній культурі, «жертвують розумом та дотепністю».
 
Фізичні вправи розвивають інтелект! Інтелект — комплексне поняття, яке передусім характеризує розумові здібності, та пов'язане з нашими внутрішніми властивостями, такими як сприйняття, пам'ять, уява, самосвідомість, самоконтроль, володіння тілом, відчуття часу, простору, ритму.
 
Факт №1. Прокачай свій мозок!
 
Фізичні вправи сприяють кровопостачанню мозку. Протягом часу, поки ми пливемо, крутимо педалі, чи займаємось йогою (під дією фізичного навантаження) капілярна сітка зміцнюється і розвивається не тільки в м'язах ніг чи рук, а й в мозку. Більше кровоносних судин — це більше кисню і поживних речовин, які допомагають організму в роботі!
 
Факт №2. Більше м'язів – більше нервових імпульсів!
 
Наш мозок потребує, щоб до нього постійно надходили імпульси від різних систем організму, який майже наполовину складається з м'язів. Саме завдяки роботі м'язів в мозок потрапляє величезна кількість імпульсів, які збагачують та підтримують цей важливий орган в дієздатному стані.
 
Умовою ефективної інтелектуальної діяльності є як і тренований мозок, так і треноване тіло, мускулатура, яка допомагає нервовій системі впоратися з розумовими навантаженнями.
 
Факт №3. Нарощуй мозок!
 
Фізичні вправи розвивають пам’ять та підвищують розумову концентрацію. Зосередження на техніці виконання вправ, навчання та засвоєння нових вправ стимулює роботу мозку, підвищує його ефективність. Наш мозок є надзвичайно пластичним: нові зв’язки між нейронами, а також площа певних ділянок мозку може як збільшуватись, так і зменшуватись в розмірі. Завдяки росту кількості нейромедіаторів (посередників між клітинами мозку), нові та старі клітини можуть швидше з'єднуватись одні з одними.
 
З віком мозок людини зменшується в об'ємі, а також слабнуть ці нейронні зв'язки. Фізичні вправи покращують пам’ять та зберігають гнучкість розуму в літньому віці! Причина криється в активізації ділянки мозку – гіпокампа, яка відповідає за запам’ятовування та процес перетворення короткотривалої пам'яті в довготривалу. Площа гіпокампа з віком стає меншою, а фізичні вправи дозволяють активізувати нові нейронні мережі та збільшити об'єм мозку.
 
Мозок більшого розміру, з великою кількістю нейронних зв'язків працює ефективніше! Особи, які почали систематично займатись фізичними вправами відмічають поліпшення пам'яті, підвищення концентрації, образність мислення стає багатшою і вони краще справляються з логічними задачами, в порівнянні з малоактивними.
 
Наша пам’ять напряму залежить від спостережливості, заняття ж йогою вчить більш уважному, свідомому відношенню до власного тіла, заохочує розуміти його.
 
Факт №4. Хочеш бути креативним? – Розвивай координацію!
 
Дослідники встановили кореляційний зв’язок між координаційними здібностями (відчуттям рівноваги) та показниками дивергентного мислення.
 
Примітка: Дивергентне мислення, здібності (вони ж — креативність) пов’язане з висуванням оригінальних ідей, розв’язанням завдань, що мають багато нестандартних оригінальних рішень.
 
Отже, активність і стійкість уваги, пам'яті, швидкість переробки інформації, сприйняття безпосередньо залежать від рівня фізичної підготовленості організму.
 
При зниженні рухової активності відбувається зниження обміну речовин і інформації, що надходить в мозок з м'язових рецепторів, що викликає порушення регулюючої функції головного мозку і позначається на роботі всіх органів.
 
Робимо висновки! Більш активні у фізичному відношенні прогресують і в ментальній сфері, тоді як ліниві деградують.
 

Автор: Ірина Матвієнко - кандидат наук з фізичного виховання, викладач центру підготовки, та підвищення кваліфікації інструкторів "Yoga IF School".