logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Вплив какао-бобів на стан організму людини

Какао-боби складаються більше ніж з 300 здорових сполук. Деякі з них включають, фенілетиламін, теобромін, і багато поліфенолу. Вони містять найбільшу кількість вітамінів і мінералів, а також калій та мідь, які підтримують здоров'я серцево-судинної системи. Какао-боби багаті на кальцій і магній, які необхідні для того, щоб всі основні органи функціонували належним чином.
 
Користь какао-бобів:
1. Природний антидепресант.
Вони містять дофамін, фенілетиламін (PEA) і серотонін, які використовуються для підвищення позитивного психічного здоров'я та настрою. Знижує відчуття депресії, сприяє виробленню серотоніну.
 
2. Антиоксидант.
В той час, як чорниця має 32 % антиоксидантів, какао-боби місять понад 621%. Завдяки цьому знижується ризик захворювання раком та регулюється рівень холестерину.
 
3. Зменшення серцево-судинних захворювань.
Поліфенол та магній, які містяться в какао-бобах позитивно впливають на серцево-судинну систему, а також знижують кров’яний тиск. Магній збільшує сердечну силу та покращує його стан, забезпечуючи таким чином ефективне перекачування крові. Крім того, він знижує ризик утворення тромбів, що у свою чергу, зменшує вірогідність інсультів та інфарктів.
 
4. Епікатехін
Цей поліфенол покращує циркуляцію крові та підтримує еластичність кровоносних судин. Він бореться з холестерином, в результаті знижується ризик інсультів, інфарктів, раку та діабету. Епікатехін міститься тільки у цілих сирих какао-бобах.
 
5. Енергетик
Чашка какао може замінити горнятко кави, але шкоди від неї на відміну від кави не буде.
 
6. Зменшує вагу
Какао-боби допомагають схуднути. Дослідження показали, що поліфеноли збільшують чутливість до інсуліну. Вчені вивчають зв'язок між ожирінням та станом, відомим під назвою Синдром Резистентності до Інсуліну, який підтримує зусилля втрати ваги, не даючи зривів під час дотримання дієт. Крім того природні антидепресанти, які містяться в продукті знімуть емоційне напруження під час схуднення.
 
Какао-боби в сирому вигляді можна придбати в спеціалізованих магазинах органічного харчування, а для тих кому не до смаку гіркуватий присмак бобів, може споживати ті ж корисні речовини в органічному чорному шоколаді, який не пройшов термічну обробку та містить не менше 70% какао. У його складі не повинно бути молочних продуктів та кокосового чи пальмового масла.
Наукові дослідження в області дієтології та сирого харчування виявили десятки корисних властивостей сирих какао-бобів. Як і будь-який інший продукт, їх вплив на організм людини індивідуальний, але в цілому зафіксовано його стимулюючу і лікувальну дію завдяки аналогічним хімічним речовинам, що використовуються у фармакології для лікування серцево-судинних та інших захворювань. При вживанні слід дотримуватися добової норми споживання, а саме не більше 50 гр. для дорослого, і не більше 30 гр. для дітей. Здорове харчування повинно бути пріоритетним для кожної людини, яка хоче залишатися активною якомога довше, і для цього слід шукати і експериментувати з різними продуктами, вивчаючи реакцію власного організму на їх вживання і покращувати таким чином своє самопочуття та фізичне здоров’я.
 24.04.2013 10:46