logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Інь-Янь. Житло. Досвід древніх китайців

Жити в мирі і спокої - мрія всіх людей. Але бажання жити в спокої неминуче зачіпає питання житла, тому що гарне житло необхідно для здоров'я людини.

Яке ж житло вважається ідеальним? У книзі «Тянь Інь-цзи» говориться: «Що ж мається на увазі під спокійним житлом? Зовсім не розкішне і прекрасне приміщення, оточене численними будівлями, а також з товстими підстилками для сидіння і матрацами, з широкими ліжками ». Тобто в хорошому будинку повинні бути оптимальне освітлення і циркуляція повітря.
Освітлення.
У народі при будівництві будинків надають великого значення тому, щоб будинок був звернений на південь, це дозволяє уникнути проникнення північного вітру і відкрити доступ сонячних променів в оселю, щоб в кімнаті «Інь і Янь були помірні, світло і морок навпіл». Сонячне світло в кімнаті не повинне бути надто яскравим, але і не повинно бути занадто похмуро. Необхідно, щоб висота будинку була оптимальною: «Будинок не повинен бути високим. Якщо він високий, Янь багата і багато світла. Будинок не повинен бути низьким. Якщо він низький, Інь багата і багато мороку ». Коли будинок високий, - надлишок світла, «коли багато світла, пошкоджується земна душа». Коли будинок низький, - надлишок мороку, «коли багато мороку, пошкоджується небесна душа». Пошкодження «земної і небесного душі» проявляється в психічних симптомах - порушення сну і неспокої душі. Життєвий досвід також говорить нам: світло в будинку повинне бути помірним. Якщо будинок звернений на захід, влітку дуже спекотно, температура в будинку підвищується, утворюється «переважання Янь», що легко викликає сонячний удар, порушення сну і харчування. У народі кажуть: «Коли в будинок не проникає сонячне світло, лікар одразу ж на порозі».
У давнину будинки в основному були одноповерховими, основну частину часу проводили в середній кімнаті. Тянь Інь-цзи, що жив за часів правління династії Тан (618-907 рр.), Писав: «У місці, де я сиджу, попереду фіранка, ззаду ширма. Якщо занадто світло, опускаю фіранку, щоб світло в кімнаті був гармонійний. Якщо занадто темно, повертаю фіранку, щоб в кімнату проникло сонячне світло ». Чому ж слід діяти таким чином? У цьому випадку «всередині спокійне серце, зовні спокійні очі. Коли серце і очі спокійні, спокійне і тіло ». Фіранкою зручно регулювати освітлення, але це стосується лише проникнення сонячного світла. Якщо будівля низька, то освітлення в кімнатах тьмяне і слабке. Коли ж в будинку ще і сиро, виникає явище, яке в китайській медицині називається «активність Інь», що дуже шкідливо для нормального розвитку дітей і здоров'я дорослих людей.

Результат пошуку зображень за запитом "old china house art"

Повітря.
З давніх часів китайці мають глибокі пізнання про вплив повітря. Однією з цілей відкривання вікон в приміщенні є забезпечення достатньої циркуляції повітря. Тянь Інь-цзи говорив: «У моєму будинку з усіх боків вікна, при сильному вітрі відразу ж закриваю, при слабкому вітерці відразу ж відкриваю». Вітер - це явище циркуляції повітря. Сильної циркуляції повітря слід остерігатися, так як це часто викликає хвороби від впливу зовнішніх патогенних факторів. При слабкому вітерці слід відкривати всі вікна, щоб забезпечити обмін повітря всередині і зовні приміщення. У книзі «Ян шен сань яо» (Три вимоги для харчування життя) говориться, що вранці «чисте і ясне повітря неба і землі дуже радісне для душі, дуже прикро втратити його».
Результат пошуку зображень за запитом "old china house art"
Вигляд сучасного і стародавнього житла різний, але вимоги освітленості і циркуляції повітря для них єдині. Не можна порівнювати багатоповерхові будівлі з середньою кімнатою стародавнього житла. Люди, що живуть в кімнатах, які виходять на північ, повинні більше бувати на свіжому повітрі і засмагати.
У стародавніх книгах по китайській медицині немає описів сонячних ванн, однак стародавні люди розуміли користь сонячного світла для здоров'я. У давнину при будівництві будинків приділяли серйозну увагу забезпеченню проникнення сонячного світла в приміщення. У народних прислів'ях також говориться про користь сонячного світла для здоров'я. Більш того, в навчаннях древніх також вказується, що на цьому світі сонце грає значну роль, має великий вплив на ріст і розвиток усіх живих істот. Можливість постійно отримувати Ян Ци - вирішальний фактор утворення Ци і крові, збереження здоров'я.
У давнину також вважали, що засмага шкідлива для шкіри, легко викликає деякі хвороби. У книзі «Вай ке ци сюань» (Розкриття таємниць хірургії) говориться, що сонячна засмага може викликати утворення сонячних виразок: «Під час трьох декад максимальної літньої спеки Футянь працьовиті люди, стомлюючись в роботі, не шкодують життя, піддаються болісному сонячному загару. Спочатку виникає біль, потім шкіра тріскається і утворюються виразки ».
В даний час також є повідомлення, що засмага на сонці легко викликає рак шкіри.


Гарна обстановка в кімнаті також сприяє підтримці здоров'я. Якщо в кімнаті чорний дим і гаряче сире повітря, легко пошкоджується здоров'я. У медичних книгах найчастіше зустрічаються вказівки не запалювати вогнище (очаг) в кімнаті, так як занадто гаряча Ци вогню дуже шкідлива. Особливо «Не можна відпочивати, наблизивши голову до грубки, з часом утворюється Ци вогню, виникає важкість у голові і почервоніння очей, сухість в очах і в носі». Якщо ж кімната не продувається, може статися отруєння чадним газом.