logo
 
(050) 153-29-89
rus ukr
М
а
г
а
з
и
н
Ф
е
с
т
и
в
а
л
ь
Yoga
Йога-центр "Yoga IF School" - йога для всіх!
Ми чекаємо вас за адресою: вул.Зв'язкова  
Тайцзіцюань/Цигун


Під гунфу (або «кун-фу», «кунг-фу» і т. п.) китайці розуміють діяльність, яка вимагає часу, енергії і терпіння, але приносить відчутні плоди. Цигун (робота «гун» енергією «ці») - це гунфу керованої циркуляції внутрішньої енергії. Один із синонімів цигун - нейгун (внутрішня робота - гун ). Цією практикою китайці займалися протягом тисяч років - як для зміцнення здоров'я, так і для вироблення сили необхідної в бойових мистецтвах. З його допомогою здійснюються самоспостереження і самоконтроль у процесі життєдіяльності, що сприяє здоров'ю та довготривалому життю. Заняття цигун можуть усунути емоційне занепокоєння, знизити реакцію на зовнішні подразники, сприяючи таким чином досягнення найбільш сприятливого стану для внутрішніх фізіологічних і біохімічних процесів організму. Це створює сприятливі умови для відпочинку, відновлення та регулювання процесів, що протікають в організмі і, отже, для зміцнення здоров'я. 

Тайцзіцюань (тайцзи) не тільки потужне бойове мистецтво, але і прекрасна оздоровча практика. Той, хто займається цим внутрішнім стилем набуває відмінне фізичне та психічне здоров'я. Це мистецтво з правильними щадними навантаженнями добре зміцнює серцево-судинну систему і тому цей стиль підходить для людей практично будь-якого віку і комплекції.

Оздоровчий, відновлювальний, зміцнюючий ефект Тайцзіцюань/Цигун підтверджений численними медичними і психологічними дослідженнями. Заняття Тайцзіцюань/Цигун дозволяють позбутися застійних та хронічних захворювань хребта, суглобів, легенів, нирок, серцево-судинної системи, інших органів і систем, ліквідувати наслідки травм.

Здоров'я людини залежить від того, наскільки злагоджено і гармонійно в тілі взаємодіють всі види енергій, простіше кажучи, як добре працюють всі органи. Якщо в них відбувається збій і його своєчасно не усунути, то з часом виникає застій. Оскільки всі органи взаємодіють один з одним, то це подібно комп'ютерної помилці передається всьому організму, виникають хронічні захворювання. Тайцзіцюань/Цигун ефективно відновлює роботу внутрішньої енергії і згодом усуває хронічні захворювання.

Вже з перших днів правильних занять людина відчуває сприятливий вплив внутрішньої енергії на свій організм, психічну рівновагу і приплив внутрішніх сил. Існує безліч практик, які в пріоритеті розвивають різні півкулі мозку (одна відповідає за моторику, рефлекси, інше - за просторове мислення, логіку). Тому для кращої функціональності мозку і організму в цілому доводиться займатися різними практиками.

Тайцзіцюань відмінно розвиває обидві півкулі мозку, здійснюючи гармонійний зв'язок між ними. Це наділяє адепта тайцзи особливими можливостями у сфері оздоровчих і бойових мистецтв. Вивчаючи мозок людини в «медитативному стані, вчені виявили, що в процесі медитації в мозку зароджується у багато разів більше нейронів, ніж у звичайному стані. Таким чином включаються процеси відновлення пошкоджених ділянок мозку в результаті тих чи інших причин.

В основі рухів тайцзи лежить правильна робота всіх суглобів в організмі. Сучасна людина все рідше використовує амплітудні рухи, мало рухається. Це призводить до застою в області малого тазу, порушуються функції внутрішніх органів. Навпаки, надмірні навантаження (професійний спорт), часто неправильні, призводять до раннього руйнування суглобів. В основі тайцзіцюань використовуються тільки правильні рухи, поєднані з активною циркуляцією «ци» в тілі. Це сприяє відновленню опорно-рухових функцій суглобів. Відомі випадки часткового відновлення функцій стопи при плоскостопості. Це відбувається із-за активного розвитку мікро-м'язів ступні. Стійки з правильним розміщенням ваги, гармонійні рухи, збудовані послідовно у форму, сприяють цьому.

Заняття Тайцзіцюань корисні для жінок, оскільки розвивають еластичність м'язи зв'язок тазової області, а також дрібних внутрішніх м'язів живота і паху, які важливі для пологів. Після пологів практика Тайцзіцюань швидко відновлює нормальне самопочуття та стан здоров'я. Тайцзіцюань є прекрасним доповненням до атлетичних вправ. Отримана на атлетичних тренуваннях потужність та витривалість м'язів доповнюється на заняттях Тайцзіцюань еластичністю, пружністю, розтяжністю м'язів і зв'язок.

В результаті активних занять нормалізується тиск, зникає безсоння, хронічна втома, помітно поліпшується реакція (поділ, гармонізація півкуль мозку) і багато іншого. Тривалі вправи в стійках відмінно впливають на нирки, зміцнюючи їх «ци». Це викликає в тілі відчуття «вкорінення», що добре допомагає при лікуванні психологічних відхилень, таких як страх, невпевненість. Енергія, а отже і кров, стає більш рухливою, прискорюється метаболізм, «черевне дихання» відмінно відновлює шлунково-кишковий тракт, посилюючи перистальтику.

Головні слова, якими можна визначити те, чим володіє людина Тайцзіцюань/Цигун, це: "усвідомлення", "управління" і "покращення". У першу чергу це стосується власного організму людини. З кожним заняттям практик все більше усвідомлює своє тіло. Спочатку – поверхня тіла і м'язи; потім, заглиблюючись - кістки і внутрішні органи. Але, що не менш важливо, практикуючий починає розуміти свою свідомість, яка поступово розгортається у всій своїй складності перед його внутрішнім поглядом.

Існує думка, що Тайцзіцюань/Цигун - винахід не сучасної цивілізації, що це мистецтво, яке дісталося нам у спадок і передається через особливих людей (носіїв інформації). Так чи інакше, це відмінний інструмент на шляху самопізнання і самовдосконалення. Головне запастися бажанням і терпінням!