Як підвищити імунітет за допомогою інверсій

Практика, яка включає різноманітні підтримки та перевернуті пози, посилює циркуляцію лімфи, яка бореться з бактеріями та вірусами, що проникли в організм.

На відміну від крові, що рухається внаслідок роботи серця, лімфатична рідина рухається від м’язових скорочень. Фізичні навантаження, такі як дає йога – це ключовий фактор для підтримання нормального лімфотоку.

На рух лімфи також впливає сила земного тяжіння, так що кожного разу, коли Ваша голова виявляється нижче серця – наприклад, у Uttanasana (нахил вперед стоячи) та Sarvangasana (стійка на плечах) – лімфа інтенсивніше омиває органи дихання, звідки бактерії часто потрапляють до організму. Коли Ви повертаєтеся у вертикальне положення, тяжіння знову повертає її назад, а попутно вона проходить лімфатичні вузли для чищення.

Як посилити лімфоток у позах йоги

У кожній позі рекомендується підкладати під голову предмет для підтримки, щоб дозволити шиї, горлу та мові повністю розслабитися – таким чином, лімфа вільно протікатиме в районі носа та горла.

Тримайте кожну позу протягом двох-п’яти хвилин, глибоко дихаючи діафрагмою весь час. Не чекайте перших ознак нежиті, щоб випробувати практику – використовуйте цю послідовність, щоб створити свій імунітет протягом усієї зими та не допускати хвороб.

Перед початком

Дихайте: сядьте у зручне сидяче положення, закрийте очі і дихайте, зосередивши увагу на подовженні тривалості вдиху та видиху протягом тривалого часу. Уявіть, як розслабляються та розм’якшуються шкіра навколо горла, щелепи та рот.

Привітання: виконайте від 3 до 5 підходів комплексу Вітання Сонцю (Сурья Намаскар).

Отже, приступаємо до практики:

1.Balasana (Поза дитини), з підтримкою

Почніть сидячи на ваших ногах, коліна розведені, а великі пальці ніг торкаються. Закривши очі, складіть тулуб вперед, поклавши лоб на підлогу або підставку (болстер, складену ковдру або блок), щоб голова та шия могли краще розслабитися. Помістіть руки на підлозі перед собою, зігнувши їх у ліктях.

2. Adho Mukha Svanasana (Поза собаки мордою вниз), з опорою голови

Завершуючи баласану, упріться руками в підлогу, підніміть стегна вгору та затвердіть назад – займіть позицію Adho Mukha Svanasana. Покладіть голову лобом на підставку.

3.Prasarita Padottanasana (Нахил уперед з широко розставленими ногами)

З Adho Mukha Svanasana, поступово розводьте ноги в сторони, доки вони не опиняться на одній ширині з руками. Зберігаючи спину прямою, підніміть корпус у вертикальне положення. Більше розведіть ноги на відстань приблизно 1 метр один від одного і зігніться вперед, поклавши голову на підлогу або на підставку. Покладіть руки на підлогу між ногами.

4.Uttanasana (Нахил вперед стоячи) з підтримкою

З Prasarita Padottanasana, покладіть руки на стегна і, зберігаючи пряму спину, підніміться в положення стоячи. Переставте ноги на ширину плечей і на видиху зігніться вперед, поклавши голову на підставку. Обхопіть позаду ноги руками за п’яти, акуратно притягуючи тулуб до ніг.

5. Sirsasana (Стійка на голові)

Якщо Ви ніколи раніше не намагалися виконати стійку на голові, робіть це лише за допомогою досвідченого викладача.

Відпустіть Uttanasana і спустіться на руки та коліна. Схрестіть пальці і покладіть передпліччя на підлогу. Притисніть підборіддя і покладіть потилицю в чашу, сформовану Вашими долонями. Випряміть ноги, обіпріться на верхівку голови. Підніміть ноги над головою вертикально. Вийшовши з пози, відпочиньте у Balasana.

6. Сарвангасана (Стійка на плечах), з підтримкою

Ляжте на спину, плечі покладіть на складене одне або кілька ковдр. Плечі спираються на ковдру, а голова (але не Ваша шия!), лежить на підлозі. Підніміть ноги вертикально вгору до перпендикулярної підлоги, підтримуючи спину приблизно посередині руками. При цьому руки від ліктів до плечей повинні лежати паралельно.

7. Halasana (Поза плуга), з підтримкою

З Sarvangasana, опустіть ноги назад за голову доти, доки пальці ніг не торкнуться підлоги (шкарпетки при цьому натягнути на себе). Зімкніть пальці рук за спиною, випряміть руки, і притисніть їх до підлоги. Для виходу з пози роз’єднайте руки і повільно опустіть таз назад, тримаючи рівновагу руками.

8. Setu Bandha Sarvangasana (Поза мосту), з опорою

Ляжте на спину, коліна зігнуті, стопи впираються в підлогу. Підніміть стегна вгору і розмістіть спеціальний блок підтримки (довгою гранню вгору) під крижом. Обіпріться на плечі і підніміть тулуб вгору, розправляючи ще й грудну клітку.

9. Siddhasana (Поза адепта)

Сядьте у зручне положення зі схрещеними ногами на краю одного або кількох згорнутих ковдр, переконавшись, що Ваші коліна нижче ніж верхня частина таза. Покладіть руки на коліна долонями вниз. Розправте грудну клітку та спину, щоб натягнулися бічні м’язи. Під пахвами має залишатися простір, ніби у Вас під кожною рукою знаходиться невелика повітряна куля. Дихання повне, зосередивши увагу на вдиху.