Які можуть бути «Цілі занять»

Методика ADHOyoga – це без перебільшення найкращий по ефективності підхід в сучасній йозі. Запити в кожного різні, а інструменти йоги як конструктор, можна під них адаптувати. Для зрозумілості ми виділяємо цілі занять в наступні категорії:

 • здоров’я;
 • красиве тіло;
 • самопізнання;
 • терапевтичні заняття;
 • освоєння складних елементів;
 • спеціальна підготовка, наприклад для спортивних змагань.

В рамках групових занять стоїть пріоритет на категорію «Здоров’я» із частковим введенням інших цілей, а на персональних заняттях, відбувається повна адаптація відносно цілей клієнта.

Давайте пройдемося більш детально по кожній категорії:

 • Здоров’я. ВООЗ визначає здоров’я як «фізичне, психологічне і соціальне благополуччя, а не тільки відсутність захворювань», тобто це питання, направду, дуже цілісне і саме так його представляє йога. Ключовою проблемою сучасної людини є гіподинамія – порушення функцій організму через обмеження рухової активності. Природою задумано, що ми маємо рухатися багато і по різному, що стрес реалізується через активну роботу тілом, яку вчені називають «бий, або біжи», але цього зазвичай немає. Ми критично мало рухаємося, сидимо і лежимо цілими днями в неправильних положеннях, а той рух що є, зводиться до надто однотипного. Як наслідок всі системи організму починають деградувати, з’являються дегенеративні зміни (часто і в молодому віці), знижуються резистивні можливості організму, падає імунітет. Як наслідок немає ні фізичного, ні психологічного, ні соціального благополуччя, що власне і становить собою здоров’я.
  Наші заняття без перебільшення найкраще, що є для підтримки і покращення здоров’я. Зазвичай, популярні способи рухатися зводяться до однотипних рухів, які в перспективні дають все менший стимулюючий ефект, адже тіло швидко звикає до однакових навантажень. На наших заняттях завжди присутній високий рівень інтенсивності, який створює той самий правильний розвиваючий стресор. В рамках одного заняття використовуємо абсолютно різні типи роботи: це силова практика і гнучкість, витривалість і баланс\координація, дихальні практики і техніки релаксації, робота в динаміці і статиці, в аеробному і анаеробному режимі. І це все не в однотипних формах, які постійно повторюються, а сотні і сотні різних форм тіла, щоб опорно руховий апарат відкривався у всій повноті роботи, адже в нашому тілі більше 200 кісток і 800 м’язів з якими по справді цілісно працюємо. Опорно руховий апарат є найефективнішим ключем для зміцнення всіх інших систем нашого тіла, таких як серцево-судинна, дихальна, нервова, гормональна, психічна. Силова практика дає сплеск, так званих гормонів молодості, гнучкість – тримає пластичність тіла і здоров’я суглобів, а дихальна практика працює із життєвою ємністю легень. І як результат ви по справжньому оздоровлюєтеся!
 • Красиве тіло. Зазвичай ця ціль наступна, після того як людина відчуває себе здоровою. Естетика власної зовнішності є великою силою, і такою бажаною. Ми хочемо мати оптимальну композицію тіла, тобто співвідношення ваги\росту і відсотковий об’єм м’язової та жирової маси, оскільки кг м’язів і кг жиру мають різний об’єм і дуже по різному виглядають. Ми часто боремося із зайвою вагою і страждаємо на так званий, метаболічний синдром, але мріємо про підтягнуті і рельєфні м’язи.
  Більшість йога напрямків насправді погано підходять для запитів які описані вище, та АДХОйога навпаки, перевершує в результативності навіть вузько спеціалізовані направлення, приміром для схуднення. Все через те, що в системі присутня повноцінна і добре продумана система силової та динамічної інтервальної роботи. В основному все це відбувається тільки із власною вагою, що мінімізує травматизм і можливі негативні побічні ефекти. На заняттях ми утилізуємо глікоген із крові та депо завдяки аеробній роботі, розганяємо метаболізм в режимі високо інтенсивного інтервального тренінгу, що дозволяє ще 1-2 доби витрачати в стані спокою значно більше кілокалорій. Силовою практикою ми стимулюємо виділення стероїдних гормонів (гормонів молодості) таких як соматотропін і тестостерон, що прямо допомагають розчеплювати жирові тканини і збільшувати м’язову масу. Цю всю роботу ми правильно компенсуємо гнучкістю\диханням і відновленням опісля. І як наслідок підтягнута фігура, та не рідкість серед наших учнів -20, -30 і навіть -50 кг! При тому в кого брак ваги (люди астенічного типу) правильно підібрана практика і харчування також допоможе її коректно набрати.
 • Самопізнання. Рано чи пізно більшість з нас приходять до питань із серії «хто я?», що таке світ і реальність по суті, що собою представляє життя та які цінності справжні… Відповіді люди шукають по різному, наприклад в релігії. Йога не є релігією, в ній пріоритет не у вірі в готові постулати, а в практичному досвідному пізнанню себе. Адже пізнаючи себе, всі інші питання відкриваються автоматично. Практика АДХОйоги дуже різна, наприклад працюючи із тілом, ми його пізнаємо по справжньому, вчимося концентрувати увагу, відпрацьовуємо силу волі до регулярної практики. Ці навики ми використовуємо вже в спеціалізованих практиках, наприклад «медитаціях», дихальних вправах, чи сеансах глибокого розслаблення. В такому режимі відпрацьовуємо навики фокусувати увагу, чи навпаки розширювати сприйняття для потрібних інсайтів; знімати напруги і дозволити підсвідомому «сміттю» виходити назовні, вивільняючи себе від тієї скованості, чи обумовленості набутим негативним досвідом в минулому. Цей процес безкінечний, проте основоположний.
 • Терапевтичні заняття. Більшість людей мають певні проблеми зі здоров’ям. Йога це не заміна лікування, проте може бути потужною оздоровчою практикою, особливо тоді, коли лікуючий лікар направляє на такі спеціалізовані заняття. Юрій Сулик має вищу освіту по спеціальності «Фізична терапія», як і частина його інструкторів. Кожен випускник інструкторських курсів Юрія проходить додаткове навчання по «Йога терапії», що означає наявність відповідної кваліфікації. Ряд проблем зі здоров’ям фізична терапія\йога терапія може дуже ефективно вирішувати, або як мінімум значно допомогти. Різні проблеми вимагають різного підходу, та зазвичай в наступному переліку ті, що практикою можна значно допомогти, це: неспецифічні болі в спині (які становлять 85% всіх болей спини), головні болі, різні травми типу коліна\плечові суглоби, синдром подразненого кишечника, проблеми з дихальною системою, хронічна втома і т.п. Терапевтичні заняття це завжди персональна робота, де 100% відповідність програми відносно ваших запитів. Важливо розуміти, що деякі вправи можуть покращувати стан, а деякі навпаки погіршувати, тому важливо займатися при серйозних проблемах саме в персональному режимі.
 • Освоєння складних елементів. Багато хто з нас дивлячись на красиві фотографії, наприклад із шпагатами, стійками на руках…, хочуть самі їх освоїти. Це справді може бути хорошою мотивацією, але не так важлива сама складна форма, як шлях пізнання і розвитку який людина пройде освоюючи її, а на виході ще і ВАВ! фотографія в Instagram)) В методиці АДХОйога детально розроблені цільові заняття, завдяки яким ви швидко і безпечно зможете освоїти складні і недоступні на перший погляд асани. Не рідкість люди за 1-2 заняття отримують прогрес більший, чим рік занять до того самостійно. Весь секрет у детально відточеній системі, яка базується на знанні анатомії і ексклюзивних фішок нашої фізіології. Тому вперед!
 • Спеціальна підготовка, наприклад для спортивних змагань. Часто ADHOyoga займаються люди яким потрібно значно підвищити фізичні показники, при тому вони тілом займаються вже і так професійно… та все одно на виході проривний ВАВ! результат. Займаються системою як працівники силових структур, так і професійні спортсмени першої величини, наприклад футбольні команди (чемпіони України з футзалу), чи бійці які є в своїх категоріях чемпіонами не тільки України, а і світу. Ці результати отримуються завдяки філігранному підходу до тренування, реального збільшення фізичних показників з паралельною роботою над профілактикою можливих травм. Кожен вид спорту передбачає спеціально складену під задачі програму. Хочете чемпіонський прорив? – вперед!

ВАЖЛИВО!!!

До занять допускаються люди без протипоказань до такої практики. Якщо є сумнів в оцінці стану власного здоров’я, потрібно проконсультуватися з вашим лікуючим лікарем, і тільки з його дозволу відвідувати заняття. За оцінку власного здоров’я відповідальність несе сам клієнт.