Цікаво про йогу

Розвиток йоги проходив у кілька етапів. З’явившись у давнину, філософія йогів формувалася і вдосконалювалася під впливом безлічі змін і випробувань, з якими стикався світ за цей час.

Але тисячоліття історії не «старили» йогу, а відшліфували настільки, щоб людина з будь-якої релігії, будь-якої системи переконань і з будь-якими можливостями могла знайти тут те, що необхідно саме їй.  

Сьогодні йога переживає другу молодість – все більше людей звертають на неї погляд у метушні щоденних справ і… залишаються з йогою назавжди.  

Існує більш ніж 100 різних шкіл йоги, включаючи Хатха-йогу, Раджа-йогу («королівська йога»), Джнана йогу («шлях пізнання»), Бхакті-йогу, Карма-йогу («дисципліна дії»), та Бікрам йогу. Хоча кожна школа відрізняється практиками, вони мають спільну мету: досягнення стану чистого блаженства та єдності з Всесвітом. 

Хатха-йога – найпопулярніший серед різних видів йоги, що практикуються у Західній культурі. «Ha» означає «сонце», «tha» – «місяць», втілюючи прагнення хатха-йоги об’єднати дві сили, що взаємодоповнюються. 

Чоловіка, який практикує йогу, називають йоги (yogi), а жінку – йогіні (yogini). Термін «yogini», застосовується також до представниць жіночої статі в деяких школах тантри, і він відноситься до кожного з 64 жіночих божеств як джерела творчої енергії Всесвіту.  

Навпаки, 8-річна Шруті Пандей відома як наймолодший йога-тренер у світі. Це звання вона отримала у віці шести років, і вже два роки викладає асани дорослим на півночі Індії.  

Головна відмінність йоги від пілатесу – спрямованість йоги на гармонію душі і тіла, яка допомагає людині утихомирити та підкорити власний розум. Пілатес є серією вправ, спрямованих на зміцнення м’язів тіла. 

Виявляється, йога може посилити оргазм. Коли людина відчуває пік сексуальної насолоди, відбувається миттєвий контакт звичайно м’язів тазового дна. У йозі м’язи тазового дна називаються мула бандха (moola bandha) і постійно задіяні в ході практики. Заняття йогою зміцнюють їх, що дає ефект на кшталт вправ Кегеля.  

Вегетаріанство є традиційним супутником йоги не лише через обітницю незаподіяння шкоди, а тому, що м’ясо – це, у розумінні йогів, «мертва їжа», в якій немає життєвої сили. Практика йоги спрямована на збільшення Вашої прани (життєвої сили), а м’ясо у цьому – поганий помічник.  

Понад 300 млн. людей у ​​світі практикують йогу (35% з них – новачки). Особливо «хворіють» на неї в Америці – там йогою постійно або зрідка займаються близько 21 млн осіб (72,2% – жінки), а ще 18,3 млн цікавить ця тема. При цьому відсоток людей, які практикують йогу, збільшується в середньому на 20-25% щороку.

Нещодавно з’явилася «Дога» – один із видів йоги, який люди практикують, щоб досягти гармонії зі своїми домашніми улюбленцями. Корінням «дога» виходить із Нью-Йорка, де 2002 року Сюзі Тейтельман відкрила «Йогу для собак».