Як правильно харчуватися, щоб не захворіти і швидше одужати

Важко недооцінити значення правильного харчування, коли справа доходить до імунної системи. Вітаміни, мінерали, антиоксиданти підтримують опірність організму – якщо їх не вистачає, Ви стаєте більш схильними до інфекцій.

Жирна риба

Жирна риба (у тому числі лосось, тунець, макрель) багата на омега-3 жирні кислоти, сполуки, які допомагають боротися із запаленням в організмі. Наявність хронічного запалення не дає імунній системі працювати належним чином, захист організму знижується. При цьому омега-3 можуть боротися із застудою одразу за двома напрямками. За результатами експерименту, проведеного в 2011 році, у «піддослідних» студентів-медиків, які приймали добавки риб’ячого жиру протягом трьох місяців, відзначалося не лише згасання запальних процесів, а й зниження тривожності, яке також може послабити імунну функцію.

Насіння анісу

Це насіння має антибактеріальні властивості, може полегшити кашель і допомогти очистити верхні дихальні шляхи. Насіння анісу можна вживати в їжу (у печиво, наприклад), але найкращим варіантом для боротьби з застудою вважається чай. Стандартний рецепт: запарити насіння анісу окропом, дати трохи настоятися, додати корицю або мед, можна цукор (за бажанням). Пити до трьох разів на день.

Йогурт та кефір

Вживання пробіотичних продуктів, таких як йогурт та кефір – це хороший спосіб поповнення корисних штамів бактерій, які сприяють роботі травної системи та допомагають запобігти хворобам шлунка. Більше 10 трильйонів бактерій живуть у нашому шлунково-кишковому тракті, і для здоров’я важливо, щоб хороших було більше, ніж шкідливих. Дослідження 2011 року виявило, що споживання пробіотиків у їжі або у вигляді харчових добавок знижує ризик інфекцій верхніх дихальних шляхів краще, ніж плацебо.

 Солодкий перець

Як і цитрусові, червоний перець містить дуже багато вітаміну С, причому в перці його набагато більше, ніж у лимонах. В одному солодкому перці міститься близько 150 міліграм цього вітаміну, що вдвічі перевищує рекомендовану добову норму для жінок. (У великому апельсині, для порівняння, є лише близько 100 міліграмів.) Якщо Ви захворіли, добова потреба у вітаміні С збільшується до 400-500 міліграмів.

Грудка індички без шкіри

Грудка птиці без шкіри нежирна і дуже багата на білок, завдяки чому отримує заслужене місце в нашому списку борців з грипом. Всі знають, що білок нам необхідний для нарощування та підтримки м’язової маси, але він також є будівельним матеріалом і антитіл, які борються з інфекцією в організмі. Нежирні курка, індичка та свинина – все це добрі джерела білка, а серед пісних аналогів можна виділити боби, горіхи та молочні продукти.

Темний шоколад

За вмістом 1г маси чистий какао містить більше найважливіших для боротьби з хворобами антиоксидантів (відомих як поліфеноли), ніж більшість ягід. Крім того, це багате джерело цинку. Але у вигляді шоколадних батончиків какао втрачає більшість своїх плюсів через істотніші мінуси такої їжі: надлишок цукру і жирів у солодощах псує його бездоганну репутацію. Щоб споживання какао йшло на користь, з’їдайте не більше 20 г на день темного шоколаду з вмістом какао 70% або вище, а ще краще – віддавайте перевагу домашнім солодощам з натурального органічного какао.

Морква

Помаранчеві фрукти та овочі, такі як морква, багаті на бета-каротин. Коли ми їмо ці продукти, наше тіло перетворює цю органічну сполуку на вітамін А, який необхідний підтримки сильної імунної системи. Вітамін А особливо важливий для захисту слизових оболонок носа та горла – однієї з перших ліній захисту організму.

Насіння соняшника

Цей звичний для нас перекус є одним з найкращих природних джерел вітаміну Е, антиоксиданту, який захищає клітинні стінки від пошкоджень. Порція насіння в 30 г містить близько 30% добової дози, що рекомендується. Вітамін Е дуже важливий для здоров’я наших легенів. У 2003 році дослідження в Шотландії показало, що люди, які споживають достатньо продуктів з високим вмістом вітамінів С і Е, мали більший обсяг легень і в легенях виділялося менше мокротиння.