Принципи йоги допоможуть у роботі

Робота – це одна з тих сфер, де килимок для йоги дуже гармонійно лягає на шлях життя. Більшості з нас доводиться заробляти собі життя. Робота – це джерело засобів для існування не тільки для нас, а й для наших близьких, які від нас залежать, тому нею зазвичай доводиться дорожити, особливо у нестабільні часи.

З роботою пов’язаний не лише економічний аспект нашого життя – робота значною мірою визначає наше місце у суспільстві. Крім того, вас, можливо, виховали з вірою, що через роботу можна досягти всього, що хочеться, і це шлях до задоволення життя.

У результаті ми часто опиняємось заручниками невдоволення своїм робочим життям. Як упоратися з тією прірвою, яка утворюється тим, що ви любите, і як заробляєте на життя?

Традиція йоги містить дуже мудру відповідь на це питання. З погляду йоги найголовніше не те, яка у вас робота, а те, як ви до неї належите. Йога пропонує сприймати вашу щоденну роботу як практики для усвідомлення справжніх цінностей і намагатися, щоб усі ваші дії служили цим цінностям і втілювали їх.

Більш того, ці практики відкривають шлях до свободи, яким ви можете слідувати щодня. Є п’ять основних принципів для вибудовування ваших дій на роботі відповідно до рекомендацій практики йоги. Вони взяті з Бхагавад Гіти (Bhagavad Gita), великого йогічного тексту, в якому Крішна вчить принца Арджуна, як поєднувати борг воїна з йогою. Принципи визначають так звану карма-йогу, або йогу дії.

Введення цих принципів на практиці у повсякденну роботу може і не зробить вас багатим. Але це, безумовно, допоможе вам встановити зв’язок між своїм життям на робочому місці та життям у класі йоги.

Вибирайте роботу, яка відповідає вашій природі

«Краще ваш природний обов’язок, хоч і позбавлений вигод, ніж обов’язки іншого з гарною винагородою» (Бхагават Гіта 3-35)

Якщо ваша робота здається постійною боротьбою, запитайте себе, чи підходить вона вам. Праця, яка відповідає вашій природі (на санскриті – вашій swadharma) – в ідеалі це робота, яка у вас добре виходить, але це також робота, яку ви сприймаєте як природну, яка відповідає вашим цінностям.

Іноді робота, яка по-справжньому близька вам, не дає достатньої фінансової віддачі. Багато художників, йоги, письменники та громадські діячі опиняються у цій ситуації. Тоді треба подумати, як заробляти на життя, щоб реалізація вмінь не йшла в розріз з основними цілями і при цьому надавала грошову підтримку.

Можливо, необхідно знайти роботу, яка задіяє інші ваші навички та можливості, що раніше не реалізовані. Іншими словами, можна «підлаштуватися» під різну роботу, якщо змінити ставлення до своїх можливостей. Наступні чотири принципи є ключем до досягнення цієї мети.

Практикуйте навичку у дії

«Йога є вмінням у дії» (Бхагават Гіта 2-50)

Крішна каже своєму учневі Арджуне, що йога дії, або йога роботи – це найкращий шлях до визволення. Він навіть описує йогу як «мистецтво дії». Уміння, про яке говорить Крішна, це не просто якісне виконання своїх завдань. Він говорить про глибше: здатність повністю віддати себе справі.

Підійшовши до своєї роботи з повною віддачею та зосередженістю, ви зможете подолати внутрішній опір та протистояти відволікаючим факторам. Це дозволить виконувати роботу настільки добре, наскільки ви можете.