Здорова лімфатична система перемагає хворобу. Допоможіть їй.

Ваша лімфатична система на додаток до своїх імунних обов’язків також бере участь у виведенні з організму «сміття», абсорбції та транспортуванні жирів. Швидкість виникнення імунної реакції різко зменшується за поганого функціонування лімфатичної системи.

Міжклітинна рідина перетворюється на лімфу з моменту, коли потрапляє в лімфатичні судини. Відходи обміну речовин, які є надто великими, щоб всмоктуватися в кров і виводитися через дихальну систему, транспортуються лімфою в печінку для переробки та «знешкодження».

Лімфострум не має власного насоса, на відміну від кровоносної системи. Він відбувається, насамперед, з допомогою скорочення м’язів, які оточують лімфатичні судини. Таким чином, недолік руху та втрата м’язового тонусу є основними перешкодами для здорового лімфоструму.

У цьому випадку можна запропонувати вирішити проблему за двома напрямками: за допомогою помірного фізичного навантаження та масажу.

Вправи допомагають вашій лімфатичній системі у короткостроковій, а також у довгостроковій перспективі. Аеробні вправи змушують лімфу переміщатися до п’яти разів швидше, ніж у спокійному стані. Саме тому багато людей починають відкашлювати мокротиння, коли починають активно займатися.

Силові тренування для верхньої частини тіла, які сприяють нарощуванню м’язової маси та скороченню м’язів, безпосередньо допомагають покращити стан лімфатичної системи у майбутньому.

Йога буде дуже доречною, адже багато асан спрямовані якраз на розвиток верхнього плечового пояса, а також у її арсеналі є динамічні послідовності поз, які діють не гірше за аеробне тренування, але при цьому дуже мудро і комплексно.

Щодо масажу, для більшої ефективності краще вдаватися відразу до двох технік: масаж м’язів та масаж безпосередньо лімфатичних вузлів.

Масаж верхньої частини спини добре допомагає активізувати рух лімфи, а тим, хто має багаторічну історію лімфатичних проблем, потрібно зазнати кількох сеансів масажу глибоких тканин у цій галузі, щоб розбити наявні затвердіння.

Візьміть власне здоров’я та здоров’я близьких «до рук» – освойте нескладні прийоми лімфатичного самомасажу. Лімфатичний масаж допомагає позбавити організм токсинів і ефективно підтримує імунну систему. Навіть коли Ви відчуваєте, що процес запуску застуди в організмі вже розпочався, і з’являються перші симптоми, правильний масаж допоможе швидше розпрощатися із хворобою та перенести її у легшій формі.

Здорова лімфатична система виробляє лейкоцити у лімфатичних вузлах, щоб боротися з інфекцією, а також виводить відходи через серію лімфатичних судин під шкірою. Самомасаж може підвищити імунітет за рахунок стимуляції лімфатичних вузлів та покращує струм рідини через судини. Ніжний дотик, не сильніший, ніж вага вашої руки – це все, що потрібно.

  1. Використовуючи мочалку або щітку, м’яко розтирайте шкіру тіла, рухаючись у напрямку серця. Руки: розтирання у напрямку від пальців до пахв. Ноги: починаючи від кісточок, рухайтеся вгору, швидко роблячи рухи, що нагадують штрихи.
  2. Намацуйте пальцями збоку шиї під щелепами маленькі кулькоподібні лімфатичні вузли. Тримаючи пальці перпендикулярно кістки, акуратно, але впевнено натискайте кілька разів. Повторюйте 3-4 рази на день.
  3. Вкладіть тенісний м’яч у пахву, і обережно посуньте рукою від бока тулуба, щоб м’яч послужив масажером пахвової западини, де розташовується великий лімфатичний вузол.